THY- Euroleague

Soma Holding hacizlik oldu

Sahibi olduğu maden ocağında 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma Holding’in hacizlik olduğu öğrenildi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 14:38
Soma Holding hacizlik oldu

Alacaklı banka, ödenmeyen borca karşılık, Soma’nın İstanbul Maslak’taki 47 katlı projesinde çok sayıda gayrimenkulün icra yolu ile satışını istedi. Söz konusu gayrimenkullerin değeri 3 milyon TL ile 13 milyon TL arasında.

Hürriyet'in haberine göre Soma Holding şirketleri Soma Kömür İşletmeleri A.Ş ve Gürmin Enerji Madencilik San. ve Tic. A.Ş’ye karşı alacaklı konumdaki banka icra takibi başlattı. Geçen yıl başlatılan takibe konu alacak tutarı 20 milyon TL seviyesinde. Alacaklı banka, söz konusu borcun tahsili için Soma Holding’in inşa ettiği 47 katlı Spine Tower isimli projedeki gayrimenkullerden 6’sı için icradan satış istedi.

13 MİLYONLUK KAT BAHÇELİ OFİS

İstanbul 10. İcra Müdürlüğü, kat bahçeli lüks ofisler için tek tek değer tespiti yaptırdı. Söz konusu ofisler için belirlenen bedel 3 milyon 100 bin TL ile 13 milyon TL arasında değişiyor. 6 lüks ofis için belirlenen toplam bedel ise 36 milyon TL.

İLK İHALE 29 OCAK GÜNÜ YAPILACAK

İcradan satış ihalesinin ilki 29 Ocak 2018’de yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması halinde, bir sonraki ihale 1 Mart günü belirlendi. İcradan satışlar, belirlenen muhammen bedelin yüzde 50’si üzerinde başlıyor. Anılan gayrimenkuller için ödenecek KDV oranı ise yüzde 18 seviyesinde.

SOMA’DA 301 MADENCİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Soma Kömür'e bağlı ocakta 301 işçi hayatını kaybetmişti. Aralarında Soma'nın patronu Alp Gürkan'ın oğlu Can Gürkan'ın da olduğu bir kısmı tutuklu sanıkların yargılaması ağır ceza mahkemesinde devam ediyor.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 14:38

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Aralık 2018