Şoke eden iddia: Rakka'dan çıkarılan teröristler Türkiye'ye gönderildi

Kurtuluş Tayiz, ABD ve terör örgütü YPG’nin eliyle Rakka’dan çıkarılan DEAŞ’lı teröristlerden bir kısmının Türkiye’ye gönderildiğini iddia etti.

15 Kasım 2017 Çarşamba 09:14
Şoke eden iddia: Rakka'dan çıkarılan teröristler Türkiye'ye gönderildi

Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz, ABD ve YPG’nin DEAŞ terör örgütüyle yaptıkları gizli anlaşma sonucu Rakka’daki teröristleri silah ve mühimmatlarıyla birlikte tahliye etmesini değerlendirdi. ABD’nin terör örgütü YPG ile birlikte düzenlediği Rakka operasyonunun göstermelik olduğunu ifade eden ve bu durumun bugün daha net anlaşıldığını vurgulayan Tayiz, gizli anlaşma sonucu Rakka’dan çıkarılan DEAŞ’lı teröristlerin bir kısmının kaçak yollardan Türkiye’ye gönderildiğini öne sürdü.

Rakka’dan çıkarılan DEAŞ’lı teröristlerin Türkiye’ye Pentagon tarafından yönlendirildiğini söyleyen Tayiz, teröristlerin insan kaçakçıları vasıtasıyla Türkiye’ye gönderildiği bilgisinin BBC’nin haberinde de yer aldığını açıkladı.

JOHN BASS İTİRAF ETMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, “DEAŞ Türkiye’de bomba patlatmıyorsa bu ABD sayesindedir” ifadelerini kullanmış ve terör örgütü DEAŞ’ı kontrol ettiklerini bizzat itiraf etmişti.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 09:14

YORUM YAZ

  • davincidavinci5 ay önce
    ne idüğü niçin yapıldığı belirsiz itiraflar.reina katlimanını yapanları unuttunuz mu.türki cumhuriyetlerinden gelen daeşliler.bunlar bulununca bulunduğu yerde öldürülüp o noktaya gömülmeli.pkkyı bile sollarlar yapacakları eylemlerle.evinizden çıkamazsınız harekete geçerlerse

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü