Skandal teklif: İran ve İhvan terörist sayılsın!

ABD'de başkan seçilen Donald Trump'ın da mensup olduğu Cumhuriyetçi Parti'de Senatör Ted Cruz, İran Devrim Muhafızları ve Müslüman Kardeşler'in 'yabancı terör örgütü' olarak tanıması için önerge verdi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 19:44
Skandal teklif: İran ve İhvan terörist sayılsın!

ABD'de Cumhuriyetçi Partili Senatör Ted Cruz ve Temsilciler Meclisi üyesi Michael McCaul, İran'ın ordusu Devrim Muhafızları ile Ortadoğu ülkelerinde faaliyet gösteren Müslüman Kardeşler hareketinin terör örgütü olarak tanınması için Kongre'ye önerge sundu.
Cruz, Kongre'ye sunulan önerileri Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Önergelerde, Dışişleri Bakanı'nın İran Devrim Muhafızları ve Müslüman Kardeşler'in terör örgütü olarak tanınmasına yönelik bir rapor sunması talep ediliyor. Her iki oluşumun da ABD'deki Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'na göre terör örgütü kriterlerini karşıladığı savunulan önergede, Dışişleri Bakanı'nın, Hazine Bakanı ve Adalet Bakanı ile yapacağı görüşmelerin ardından yetkisini kullanarak terör örgütü ilanında bulunması gerektiği ifade ediliyor. Önerinin, Kongre'deki ilgili komitelerde tartışılması gerektiği vurgulanıyor.

ABD'deki başkanlık seçimleri sürecinde, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için Donald Trump'la girdiği mücadeleyi kaybeden Cruz, seçimlerde Trump'ı desteklediğini açıklamıştı.

Haber Tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba 19:44

YORUM YAZ

 • timur cakır timur cakır 1 yıl önce
  Trump dönemınde bunlar kesin iran a saldırırlaryada israilli üstüne yollayarak
 • seloselo1 yıl önce
  abd nin planinda zaten suriyeden sonra iran var trump da farklı degil tamda planları istedikleri gibi gidiyor. trump da kukla obama da kukla ulan amerika sen ne menem şeysin senin varlıgın dünyaya zarardan baska ne vermis.
 • VanlıVanlı1 yıl önce
  Mason işaretini görüyormusunuz trumpun yanındakı adam mason
 • mffmff1 yıl önce
  Siz tanısanız nolur tanımasanız pyd dışındabir varlığı mı varki suriyede.Pydde köksüz ot
 • Fatih Fatih 1 yıl önce
  İran devrim muhafızları terörist zaten !! İhvan ise demokrat sersemler !!
 • hayrihayri1 yıl önce
  Evet arkadas bu bildigin mason posu, bundan asag yukari 94 yil önce cekilmis bir resim aklima geldi... ,,Kadir Misiroglunun dedigi gibi mayinli bölge,, Iranin önde giden terörist oldugu asikarda ben akitin irana duydugu sempatiyi anliyamiyorum, yada benmi yanlis algiliyorum irana terörist demis, eee giavurdur ama hakkini yememeli, 1400 yildir müslümanlarin ayagini kaydirmak isteyen bu ates perester degilmidir? birisi anana sövse gebertirsin, bunlar Peygamberimizin esine zina yapti demekteler! Oysa Allah bunun bir iftira oldugunu Kelamullahinda aciklamadimi, bunlar Allaha bas kaldirmaktalar!!!
 • ahmetahmet1 yıl önce
  masonluk mu, bize aynı hareketi dinimiz sorulduğunda elhamdüllilah müslümanım derken yapılmalı diye öğretildi, anlamı da hayatım pahasına yemin ederim manasına gelir,
 • FatihFatih1 yıl önce
  Hayri aynen katılıyorum.bastan sona kadar.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018