Skandal karardan sonra İsrail'den ilk açıklama: Zamanı gelmişti

Terör Devleti İsrail'in katil Başbakanı Netanyahu, Trump'ın tek taraflı Kudüs kararının ardından ilk kez açıklama yaptı.

07 Aralık 2017 Perşembe 14:40
Skandal karardan sonra İsrail'den ilk açıklama: Zamanı gelmişti

Terör Devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımaları için bazı ülkelerle yakın temasta olduklarını açıkladı.

Netanyahu'nun basın ofisinde yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı binasında düzenlenen Dijital Diplomasi Konferansı'nda konuşan Başbakan Netanyahu, "Kudüs'ü başkent olarak tanımaları için bazı ülkelerle yakın temas içinde olduğumuzun müjdesini vermek istiyorum. ABD'nin büyükelçiliği taşındığında ve hatta öncesinde diğer birçok büyükelçilik Kudüs'e taşınmış olacak. Bunun zamanı da gelmişti artık." ifadelerini kullandı.

AA'nın haberine göre, İsrail Başbakanı konuşmasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma yönündeki açıklamasını tarihi olarak niteleyerek "Trump'a ve 22 yıl önce Kudüs'ün başkent olarak tanınmasının temelini atan ABD Kongresine teşekkür ediyorum." dedi.

ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 14:40

YORUM YAZ

  • turkturk2 ay önce
    TRUMP DUNYANIN ALTINA VERIYOR ODUNU VERIYOR YAKINDA KAYNAYACAK.. BU ADAMIN SIYASETLE BIR ALAKASI YOK AKLI SIRA ABD NIN GUCUNU SOZUNU GECIRECEGINI GOSTERIYOR AMA BILMEDIGI BIR SEY VAR. EN IYI BILINEN BI RILAC TEDAVIDE YAN ETKI YAPABILIR V EOLUME KADAR GIDEBILIR.EN BASIT ABD ODUNUVERDIKCEKUDUSUN ALTINA BEN ISINDIGIMIZI HISSEDIYORUM. BENCE TRUMP 3 DUNY ASAVASINI BASLATACAK HADI HADI ..

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018