Skandal karar sonrası tepkiler artıyor… Cuma namazı sonrası Fatih’te büyük protesto

ABD Başkanı Trump'ın skandal kararının ardından Cuma günü İstanbul Fatih Camii'nden başlayarak Saraçhane'de bitecek tepki yürüyüş düzenlenecek.

07 Aralık 2017 Perşembe 11:27
Skandal karar sonrası tepkiler artıyor… Cuma namazı sonrası Fatih’te büyük protesto

İHH İnsani Yardım Vakfı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımaSINA ilişkin skandala karşı tepki yürüyüşü gerçekleştirecek.

İHH, Cuma günü Fatih Camii'nden başlayarak Saraçhaneye'de bitecek yürüyüşe ilişki sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada "Siyonist ve emperyalistlerin Kudüs üzerindeki planlarına sessiz kalmamak için 8 Aralık günü Cuma Namazından sonra Kudüs dostlarını tüm illerde meydanlara davet ediyoruz. Kudüs’ün özgürlüğüne karşı düşmanca atılan adımlara tepki vermek için Cuma günü İstanbul Fatih Camii’nden Saraçhane’ye yürüyeceğiz. Sizleri de bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN KIRMIZIÇİZGİSİDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasını sert ifadelerle eleştirerek, "Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Filistin halkının yaraları kanamaya devam ederken, her gün hak ihlalleri sürerken İsrail’e destek mahiyetinde böyle bir kararın alınması sadece uluslararası hukukun değil, aynı zamanda insanlık vicdanına vurulmuş ağır bir darbedir. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa 5-10 gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesini İstanbul’da toplayacağız. Sadece bununla da kalmayacağız. Bu liderler zirvesiyle birlikte, tüm İslam dünyasını o zirvede hareketlendireceğiz. Amerika bütün işleri bitirdi de şimdi de bu mu kaldı?" şeklinde konuşmuştu.

 

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 11:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Ekim 2018