Skandal karar! Sirenler çalarken dua ettiren imam açığa alındı

Mustafa Kemal'in ölüm yıl dönümü nedeniyle saat 09.05’te sirenler çalarken, aynı anda semt pazarında, dua ettiren imam H.G.hakkında soruşturma başlatıldı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 09:48
Skandal karar! Sirenler çalarken dua ettiren imam açığa alındı

Çıtak Mahallesi’nde cuma günleri kurulan semt pazarında, imam tarafından pazar duası okunuyor. Bugün kurulan semt pazarına da dua etmek için gelen mahalle camisi imamı H.C., Mustafa Kemal'in ölüm saati olan 09.05’te sirenler çalıp, saygı duruşuna başlanıldığında pazar duası okudu.

Bazı vatandaşlar, ellerini açıp dua okurken, bazıları ise Mustafa Kemal için saygı duruşunda bulundu. Bu sırada bazı vatandaşlar, imama tepki gösterdi. İmam H.C.’nin vatandaşların tepkisi üzerine "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği iddia edildi.

Bunun üzerine vatandaşlar, imam hakkında Kaymakamlığa ve Müftülüğe şikayette bulundu. Şikayet üzerine İmam H.C., Kaymakamlığa çağrılarak hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

AÇIĞA ALINDI

Denizli’nin Çivril Kaymakamlığı, Mustafa Kemal'in ölümünün 79’uncu yıldönümü nedeniyle saat 09.05’de sirenler çalarken, aynı anda pazar duası yaptıran İmam H.C.’nin açığa alındığını açıkladı.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 09:48

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018