THY - Ramazan

Sivas Belediyesi'nden obeziteye karşı 960 bisiklet

Sivas Belediyesi yaptığı bisiklet yollarına karşılık Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı 960 bisikleti, İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:40
Sivas Belediyesi'nden obeziteye karşı 960 bisiklet

Sivas Belediyesi yaptığı bisiklet yollarına karşılık Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı 960 bisikleti, İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti. Belediye Başkanı Sami Aydın bisiklet yollarının uygun yerlere yapımına devam edeceklerini ve her metre için bakanlıktan bisiklet alıp halka dağıtılacağını belirtti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, Halk sağlığı müdürlüğü ile Sivas Belediyesi arasında fiziksel kalitenin arttırılması işbirliği ve bisiklet yolu yapımını destekleme protokolü çerçevesinde bisiklet dağıtımının protokolünü imzalamak üzere bir araya geldiler.

Halk Sağlığı Müdürü “Çağımızın hastalığı obezite ve bunun yanında da hareketsizlik, düzensiz ve sağlıksız beslenme ve bu konulara dikkat çekme, farkındalığı arttırmak için bakanlık adına çeşitli programların düzenlendiğini,  Obezite birçok hastalığa zemin hazırlayan bir durum olduğunu ve şeker hastalığından kalp rahatsızlığından ve hatta kanserlere kadar bir dizi hastalıklara sebep olan bir durum olduğu için önümüzdeki yıllarda bu hastalıkların artışını önlemek, vatandaşlarımızın sağlıklı bir hayat sürmesi ve farkındalığı arttırmanın gerekli olduğunu ifade etti.

Sağlam “Bu kapsamda bakanlığımızın ön gördüğü protokol kapsamında bisikletlerle birlikte hayatımıza hareket katalım ve bu sayede obeziteden uzak duralım istiyoruz. Bu amaç için bugün burada toplandık ve sayın başkanımızla bu protokolü imzaladık Sivas’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sayın başkanımıza da teşekkür ederim.” ifade etti.

Sivas belediye Başkanı Sami Aydın Halk Sağlığı Müdürümüz Levent Bey’e teşekkür ederek, “Bakanlığımızın bu konudaki kampanyası olduğunu. Özellikle belediyemiz için bisiklet yolu yapılması kaydıyla bisiklet bağışı yapacağı bildirildiğinde biz de Sivas genelinde Paşabahçe yolu, İsmet Yılamaz Bulvarı, Erhan Üstündağ Caddesi, gibi birçok caddemizde bisiklet yolu arayan organize sanayi üzerindeki yollarımızda benzeri çalışmalar yaptık. Müracaatımızı bakanlığımıza ilettik. Projemiz kabul gördü. 960 adet bisiklet Sivas’a geldi devamı yol yapıldıkça gelecek. 20 Mayıs Cumartesi günü saat 10’da bisikletlerimizi törenle vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.” dedi

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü