Sisi'yi eleştiren o isme tutuklama!

Geçtiğimiz günlerde Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna konuşarak Sisi rejimini eleştiren Güçlü Mısır Partisi Genel Başkanı Abdülmunim Ebu'l-Fütuh tutuklandı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 23:42
Sisi'yi eleştiren o isme tutuklama!

YENİAKİT.COM.TR

Geçtiğimiz günlerde Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna konuşarak Sisi rejimini eleştiren Güçlü Mısır Partisi Genel Başkanı Abdülmunim Ebu'l-Fütuh tutuklandı. 2000'li yıllarda İhvan-ı Müslimin hareketinden ayrılarak kendi partisini kuran Ebu'l-Fütuh, geçtiğimiz günlerde Al Jazeera kanalına çıkmasının ardından Mısırlı yayın kuruluşlarınca lince tabi tutulmuştu.

"ORDU SADECE VATANI SAVUNSUN" DEDİ, TUTUKLANDI

Katar merkezli Al Jazeera Mobasher televizyon kanalına konuşan Ebu'l Futuh, Sisi'nin, Muhammed Mursi'ye yapıldığı gibi askeri bir darbeyle görevinden uzaklaştırılmasına nasıl baktığıyla ilgili soruya, "Sisi'nin sadece seçimlerle devrilmesini isterim. Ordu, Sisi'yi devirirse sevinmem çünkü ordunun Mısır'ı yöneten güç olarak olarak kalması felaket olur. Ben ordunun cephede vatanı müdafaa görevini yerine getirmesini istiyorum." şeklinde cevap verdi.

"Kaos çağrısı yapanlar vatan için tehlike oluşturuyor, Sisi'nin kaosla devrilmesi de vatan için tehlikeli. Değişim askeri değil barışçıl yollarla olmalı." diyen Ebu'l Futuh, Sisi'nin siyasi bir geçmişe sahip olmadığını ve devleti yönetmeyi bilmediğini, halkı "Sizi ya yönetirim ya da öldürür veya hapse atarım." metoduyla yönettiğini ifade etti. Ebu'l Futuh, ülkenin hiçbir katılım olmaksızın tek bir kişinin aklıyla yönetilmesinin tehlikeli olduğunu belirterek, Sisi'ye, devlet idaresinde kendisine yardım edecek bir danışma heyeti kurması teklifinde bulunmuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 23:42

YORUM YAZ

 • MetMet1 yıl önce
  Dun meriç nehrinde sehit olanlar dans etmek icin degil zulumden kaçmak icin sisme bota bindilerdi.mahşerde size kim yardim edecek.sahi siz mahşere inanalardan degildiniz dimi.?
 • MetMet1 yıl önce
  Ruhi denen it; Sen diktatorlugun alasinin yasandigi ulkede .... yalama sanatini icra ettiginden lagim kokusu sana normal geliyor olmasin.?
 • MetMet1 yıl önce
  Niye garipsedinki habuz? Türkiye bunu tam dört yildir acimasizca uygulayan bir ulke.chp te hakaret eden. Alçak tetikci once kendi serefsizligini sorgulasin.
 • RuhiRuhi1 yıl önce
  köpek chpkk bak iste diktatörlük böyle birsey gördünüz mü...
 • NKNK1 yıl önce
  İç ve dış hainler diktatör arıyorlardı,aradıkları Mısır'da bulundu..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019