THY- Euroleague

Show TV ekranlarında 'yılbaşı' soytarılığı! Teşvik ettiler...

Hıristiyanların ‘Noel’ bayramını ‘yılbaşı’ adı altında Müslüman Türk halkına empoze etme propagandaları ekranlarda son hız devam ediyor.

29 Aralık 2017 Cuma 12:35

 YENİAKİT.COM.TR -  Show TV ekranlarında yer alan haber büyük tepkilere neden oldu. Yapılan haberde Hıristiyanların ‘Noel’ bayramı ‘yılbaşı’ adı altında dini ya da milli bir bayram gibi sunuldu.

SANKİ RAMAZAN BAYRAMI GİBİ...

Ramazan ve Kurban bayramı dönemlerinde görmeye alışık olduğumuz alışveriş haberlerini Show TV bu sefer Hıristiyanların ‘Noel’ bayramı için yaptı.

Skandal haberde ‘yılbaşı’ gecesi için alışveriş yapanlarla röportaj yapıldı. Haberin devamında milletin geleneğinde hiçbir yeri olmayan ‘noel baba’ ve ‘çam ağacı’ gibi aksesuarları alınması içi ne kadar fiyat ödenmesi gerektiği bilgisi verildi. Kapitalist bir anlayışla yılbaşını bahane ederek sattıkları ıvır zıvırlarla büyük gelirler elde eden ‘yılbaşı’ furyasında ise bu haberlerin etkisi büyük.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Tamamen 'batı' özentiliğinden kaynaklanan ve Hırıstiyanlık dinin 'noel' bayramına ait rtüeller olan 'noel baba' ve 'çam ağacı'nın 'yılbaşı' ile ne gibi bir alakası olduğuna dair ise henüz bir açıklama getirilmiş değil. Dini ve milli değerlerimizle bağdaşmayan ve tamamen batı kaynaklı bir uygulama olarak Müslüman dünyasına empoze edilmeye çalışılan ‘yılbaşı’ ya da gerçek adıyla ‘noel’ konusunda İslam aleminin önde gelen din adamları uyarılarda bulunuyor. Duyarlı Müslümanlar ise televizyon ekranlarından alenen noel propagandası yapılmamasını ve yılbaşı gecesi yaşanan rezaletlere yetkili kurumların izin vermemesini istiyor.

yeniakit.com.tr

Haber Tarihi: 29 Aralık 2017 Cuma 12:35

YORUM YAZ

 • DirilişDiriliş9 ay önce
  Maalesef durum kötü
 • EliffEliff9 ay önce
  İşte sözde müslüman ülke.daha 2 gun önce kudüs için amerika ya israile ateş püskürüyordu bugün kalkmış o kafirlerin bayramını kutluyo ne demeli bilmiyorum bilen varsa söylesin....
 • Allah islah etsin Allah islah etsin 9 ay önce
  Sonumuz Gelmiş Kimse farkında deyilAllah islah etsin amin
 • HidirHidir9 ay önce
  Hersey dogruda yilbasimi yanlis haksiz kazanc haramsa devle bahis oyunlarini kaldursin kaldirmaz cunku cok para geliyor:)
 • Ahmet Ahmet 9 ay önce
  Selim bey. Ekonomi sorun var diye, terörü boş mu verelim. Tarım sorunu var diye uyuşturucu sorunu boş mu verelim ? Hayır. Bütün sorunlara karşı aynı anda mücadele edilir. Ve bu sorunlar arasında gavurlaşma en endişe verici sorunlardan biri. Bunlar gibi yaşayıp, bunlar gibi eğlenceksek, ne diye çanakkalede bunca şehit verdik ? Bizler Müslümanız, Müslüman kimliğimizi koruyabilmek için gayret sarf etmek boynumuzun borcu. Allah buyuruyor : "sizler gelmiş geçmiş enhayırlı ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükleri yasaklarsınız".
 • MutmaineMutmaine9 ay önce
  MÜSLÜMANIN YILBAŞI BELLİ , kılıf uydurmaya ,bahane bulmaya, ama yaa diye zeka seviyesini düşürenlere bu başlık yeter. NE OLDU ZORUNUZA MI GİTTİ?
 • Abdurrahim KARASOYAbdurrahim KARASOY9 ay önce
  Biz Allah'ın dediği gibi yaşa hepsi biter
 • MemmedAliMemmedAli9 ay önce
  Noel,yılbaşı,yeni yıl,Noel Baba vb. İslam ve Anadolu kültüründe olmayan ve Batı kültürüne ait olan kavramlardır. Bu kavramlara tepki verilmesi doğrudur ama İslam'da net olarak haram olan bir dolu şeyin artık sıradanlaşmış olması ise büyük bir samimiyetsizliği gösteriyor. Banka-faiz-kredi gibi olaylar müslümanların nerdeyse küfre denk gördüğü net haramlarken şu anda muhafazakar insanların bile tevillerle helal olarak gördüğü kavramlara dönüşmüştür. Noel'e gösterilen tepkinin en azından banka-faiz-kredi üçlüsüne de gösterilmesi bir samimiyet ölçüsü olacaktır. Namaz ,muhafazakar insanların en dikkat ettiği ibadetken bir eski nesil az çok namazında müdavim olsa da çocuklarının hayatında namaz nerdeyse bulunmamaktadır. Muhafazakar gençler kadın erkek ilişkilerinde daha iffetliyken şu anda genel bir gevşeklik fark edilmektedir. Namazsızlığa, faizperestliğe-krediperestliğe,vıcık vıcık kadın-erkek ilişkilerine de en az Noel'e olan tepki verilmelidir.
 • Mısırlı baharatMısırlı baharat9 ay önce
  İkile, bir sen İslam dinine mensup sun birde gazeten! Yakından takip ediyorum çünkü, gazetende fetöcü düşünceler cirit atıyor sen farkında olmasanda. Hadi ikile.
 • hasanhasan9 ay önce
  kim tepkili lan zubuk tumtoplumu kendiniz gibi yobaz zannediyorsunuz
 • EkremEkrem9 ay önce
  Amma da abartmışsınız...başörtülü bacılarım teyzelerim hepsi çerez alıyordu bugün...ne var ki..onlar eğlenmesinmi..yeni yılı kutlamasinmi
 • ......9 ay önce
  Yılbaşı soytarılıgı diyorsunuz da sitenizde yılbaşı reklamlari yapılıyor?neden izin veriyorsunuz?
 • ahmet kemalahmet kemal9 ay önce
  köprü ve yollara dolar üstünden zam.. umre ibadeti dolarla vs.. vs.. bizim için bu kadar kutsal parası olan bir ülkenin noel adetini de kutlamak gerek diye düşünüyorum..
 • ahmetahmet9 ay önce
  hayatımda hiç yılbaşı kutlamadım. kutlayana da karışmamalı. isteyen kutlar.. isteyen noeli de kutlar. sonuçta türkiyede yaşayan hristiyanlar da var.. ayrıca hz.isada dinimize göre bir peygamberdir..
 • TekyolhakyolTekyolhakyol9 ay önce
  Kamil at gözlüğünü(you understand:-))
 • Hangine Dahil?Hangine Dahil?9 ay önce
  Türkiye' nin %99' u müslüman. SORU: Bu ...ı %1' in içinde mi, yoksa %99' un mu?
 • EfelerdiyariEfelerdiyari9 ay önce
  Rtük göerivini yapamiyor. Evlilik dedektiflik bilmem ne Programm lari. Uyuma rtük uyuma.devlet Büyükleriimiz de uyumasinlar. Oturup bes dakika baksinlar Tv ye rezalet dizboyu.
 • selimselim9 ay önce
  Bravo ancak bu şekilde anlatılabilir gidişat hiç iyi deil
 • Egeli Egeli 9 ay önce
  SAYIN BİLMEYENVATANDAŞLAR NOEL AYIN YİRMİBEŞİNDE İSANIN DOĞUM GÜNÜ YILBAŞINLA NE ALAKADOĞUM GÜNLERİNE KUTLUYORSUNUZ YILBAŞINA KUTLUYANLARA NİÇİN BAHANE BULUYORSUNUZ
 • EgeliEgeli9 ay önce
  Bune ya isdiyen isdediği gibi kutlar kaidesimi var Türkiyede yalnız müslüman yokkibiz müslümanlar saygı gösdermeliyiz nelerle uğraşıyorlar ..Bence haber değeri sıfır.
 • Dokuzuncu Köy Dokuzuncu Köy 9 ay önce
  "Yazıyorum" mahlaslı arkadaş, ağzına sağlık; mevzuyu gayet iyi özetledin, vaziyet maalesef böyle...
 • MevlanaMevlana9 ay önce
  Hakaret etmeyiniz, insan olunuz.
 • smoooosmoooo9 ay önce
  Insanlarin lafa kulaklari doydu. Bu devirde gözler aç. Yasantiyla örnek olmak lazım. Bırakın isteyen istediği gibi yaşasın. Peygamber Efendimiz dönemi dahil İslamın en iyi temsil edildiği her dönemde müslümanlar yaşantıları ile tebliğ yaptılar.Bence diller sussun haller konuşsun
 • TarıkTarık9 ay önce
  Niye aklımız basimize yeni geliyor anlamiyorum
 • MuratMurat9 ay önce
  25 ARALIKTAN 31 ARALIGA KADAR DEVAM EDEN NOEL ILE BASLAYIP YIL SONU BAYRAMI ILE BITEN BU ORGANIZASYON HIRISTIYANLIKTANDA ESKI VE PAGAN INANCINA DAYANIR VE BURDA INCILI PAGAN RAHIPLERIN ROMA IMPARATORLOGUNDA NASIL DEGISTIRIP YAZDIKLARININ ISPATI GIBIDIR BAYRAM EDILEN HZ ISA NIN DOGUMU DEGILDIR DUNYANIN TOVBE TANRI GUNESIN ETRAFINDAN DOSUNUSUN TAMAMLANMASIDIR ASIL BAYRAM EDILEN YANI HIRISTIYANLIGI KOPYA ETMEK DEGIL BU BAYRAMLARA KATILMAK RESMEN SEYTANA GUNESE ATESE TAPMAKTIR
 • MuratMurat9 ay önce
  KIMSENIN OCU GIBI GOSTERILDIGI YOK AMA BOZULMUS BIR DININ BOZULMUS INANANLARINI NEFSINE HOS GELIYOR DIYE ORNEK ALMAN YALNIS NOEL VE YILBASI DINI BIR BAYRAMDIR DINEN INANAN VARSA CIKSIN KUTLASIN ZATEN AKITE SORUPTA KUTLAMIYOSUNUZ
 • MuratMurat9 ay önce
  YANLISIN VAR ASLINDA ONCEDEN NOEL VE YILBASI AYNI TARIHTI AMA GORDULERKI TAKVIMLERINDE GUN EKSIKLIGI VAR TAKVIMLERINE 4 GUN KATINCA DUZELTMEK ICIN IKI TARIH OLMUS OLDU ASLINDA YILBASI VE NOELIN HZ ISA ILE ALAKASI YOKTUR GUNESIN BI SENELIK SOLSTISIDIR VE ESKI ROMA PAGAN INANCINDAN BERI KUTLANIR YANI NOEL KUTLAMASI GUNESE TAPANLAR GUNESIN BIR SENELIK SOLSTISINI KUTLARLAR VE BU BAYRAM AYIN 25 DE BASLAR 31 NE KADAR SURER 25 AILE ICINDE TOPLANIP YEMEK YIYEREK ICEREK KUTLANAN NOEL DISARDA ICEREK VE CILGINCA KENDINDEN GECERCESINE KUTLANAN 31 ARALIKTA SON BULUR YANI BU GUNES BAYRAMI HIRISTIYANLIGA SOKULDUGINDA TEK TARIH VARDI AMA TAKVIMLERINDEKI EKSIKLIKLERI GIDERMEK ICIN BIR SENEYE GUN KATINCA TARIH IK OLDU VE GUNESIN BAYRAMI 1 HAFTAYACIKTI NERDEYSE BUTUN DUNYA COGUNLUKLA PAGAN INANCINA GORE HER SENE GUNESE TAPAR VE KENDINDEN GECERCESINE EGLENIR POMPEYIDEKI CILGINLAR GIBI SODOM GOMORDAKI CILGINLAR GIBI SEYTANA TAPIYOR INSANSANLAR GUNESE TAPIYOR SEMBOLLERE VE IDOLLERE TAPIYORLAR YILBASI GECESI ALLAHI HATIRLAYAN PEK AZ MUSLUMAN VARDIR
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  55 senedir yilbasi kutlarim daha hic gercek agactan yilbasi agaci gormedim...gavurun ne yaptigi bizi ilgilendirmez..cocugumuzla cocugumuzla mutlu bir gece gecirmek iki cekirdek citleyip meyve yemek icin bir bahane yilbasi..noel ne demek te hicbirimiz bilmezdik sayenizde ogreniyoruz..
 • YunusYunus9 ay önce
  ???
 • VatandasVatandas9 ay önce
  Seneler oldu show tv kanald atv gibi kanallari izlemeyeli eger biz müslümanlar suurlu olursak ozaman onlar kepenkleri indirir izlerdrk bize hergün böyle Seyleri empoze ederler 24ünde kutlanilan noeldeki cam agaci hristiyan figürüdür ama bakixorum tvlerdeki reklamlara hep cam agacli dekorlar kullaniliyor artik uyanalim
 • Ruhi Ruhi 9 ay önce
  Vallah bende anlamadim noel baba ve cam agaçinin yilbasi ile ne alakasi oldugunu benim bildigim hiristianlar cam agaçi ile noel babala chirsmis de kutluyorlar 24-25 aralikta ve 26 -27 aralikta agaçlari cöpe attiyorlar bizim layik kesim kopyalayacaksa ve hirsitian olamak istiyorsa ve buna kimsenin hakkiyok elestirmeye isteyen müslüman isteyen hirsitian olur ama dogru yapin yoksa ne müslüman ne hirsitian layikyobaz olarak yasarsiniz
 • NoktaNokta9 ay önce
  Ferhat gezi zekalısı sen çok fazla ötüyorsun.Öbür tarafa gidince görürüz.
 • LutfiLutfi9 ay önce
  Show tv basta olmak üzere şeytan medyası diyebilecegimiz bazi kanallar kurulduklari gunden bu yana bu milletin dini değerlerine ve ahlakına buyuk zararlar verdiler. Allah onlarin tuzaklarini kendi baslarina cevirsin.amin
 • Ridvan Ridvan 9 ay önce
  Çin kadar olamadık.yasaklayın bu Noel ile alakalı ne varsa. Noel kutlamak isteyen gitsin kilisesine yapsın ayinini.Müslüman Türk milleti olarak birşeyler yapmak lazım. Çok geç kalındığı da apaçık ortada. Ridvan
 • KamilKamil9 ay önce
  XY at gözlüğümü takarım, işime bakarım diyorsun yani.:))
 • Temel KılıçTemel Kılıç9 ay önce
  Ne işimiz var bizim NOEL BAYRÂMI ve NOEL BABA ile,bizim İSLÂM ÖNCESİ nden kalma NARDUGAN BAYRÂMI mız ve AYAZ ATA mız var,By.Olcayto? Yalnız bizimkinde de biraz şirk kokusu var gibi be kardaş.Araşdırsak mı,ne dersin?
 • RaufRauf9 ay önce
  Fetocular iş başında,provakosyana devam,Allah fetocuların hidayetleri mümkün olanlarına hidayet,hidayetten nasibi olmayanlarıda papayla haşretsin.
 • Hayri efendiHayri efendi9 ay önce
  Beddua etmeyiniz.Dua ediniz.Tövbe ediniz
 • fevzi küçükkökfevzi küçükkök9 ay önce
  show tv den ne beklenir ki? bu tv nin ne olduğunu herkes biliyor. son çırpınışları. ama çok kısa zamanda anlayacaklar nerede yaşadıklarını kime hizmet ettiklerini... hem kim seyrediyor ki küçük bir zümre.
 • ŞeyhülislamhayriefendiŞeyhülislamhayriefendi9 ay önce
  Nefret etmeyiniz.Dua ediniz.Tövbe.ediniz.Kalp kırmayinız.Allah sizi o zaman affedecektir.Allahım milletimin kalbinden nefreti al birlik eyle yarabbim.Amin.
 • ramazan özramazan öz9 ay önce
  cennet bedava cehhennem parayla
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp9 ay önce
  Bilen için şaşacak bir şey yok . Hatırlarsanız bir müddet evvel bu kanalın sembolü bir göz bebeği idi; o da katmarli bir Mason / Yahudi sembolü; Tevrat diyor :Tanrı Yahve İsraili göz bebeği gibi korur. . .vs Daha ne beklersin böyle bir kanaldan . . . SHOW . . . Yahudi / Mason kanalı . . . kahrolsun
 • asilkanasilkan9 ay önce
  O Kanal görevini yapıyor. YA CUMA HUTBESİNE NE DEMELİ O HUTBEYİ HAZIRLAYAN HANGİ DİNDEN DİYE DÜŞÜNDÜM. HERHALDE DİYANETİN HUTBELERİNİ HIRİSTİYANLAR HAZIRLIYOR!!!
 • İke İke 9 ay önce
  Ferhat gibilere ne kiziyorsunuz sözde alni secdeden kalkmayanlar kutluyor. Kimse de tepkili değil malesef gerçekten tavır koyan bir avuç müslüman gerisi laylaylom. Ayrıca Ferhat musluman demokrat değildir.Kafire karşı son derece şiddetli mumine karsida bi o kadar merhametlidır.Hem noel kutlarım hem müslümanim diyen büyük bir ahmaklık içindedir
 • YorumYorum9 ay önce
  Bunlara karşı müslümanlar olarak güzel bir yatsı namazı kılıp güzel bir yasin okumak en iyi cevaptır ALLAH katında.Haydi müslüman kardeşim bunu hep beraber yapalım.Allah ın hoşuna gidecek bir fıliyatta bulunalım.
 • OlcaytoOlcayto9 ay önce
  Türklerin 5 bin yıllık Çam Bayramı. Araplar istemiyor diye kutlamiyacakmiyiz. Bırakın artık araplasmayi. Arap asimilasyonundan çıkın artık.
 • IsmailIsmail9 ay önce
  Kim kafirleri severse oda onlardandir. Kafirler için yaşasın cehennem. Allah bizi muhasebe etsin amin.
 • MuratMurat9 ay önce
  Kardesim kimse kimsenin yasantisina karistigi yok ama islam dininde bir musluman uzerine farz olan emirleri yaptiktan sonra en buyuk gorevi emribil maruf nehyi anilmunkerdir yani iyiligi emredip kotulukten uzaklastirmaktir bugun cevremizde olan her turlu harama ve gunaha sessiz kalip banane dersek o cürüm yarin bizide bulur
 • IsmailIsmail9 ay önce
  Müslüman olarak bunlari yaziyorsan yazıklar olsun unutma kişi sevdiği ıle beraber haşr olacak. Kafirleri seven kafir olarak ölür. Kafilrlerle munafiklara cennet haramdır.
 • ahmetahmet9 ay önce
  Bendede biraz gavurluk var demek benzemek kutlamak müslüman benzemez kutlamaz ama gayrimüslime hırıstiyana tabikide serbest
 • AlpaslanAlpaslan9 ay önce
  Biz hatırlatma yapiyoruz .Müslümanim diyorsan ümmrtin derdiyle dertlen diyoruz aç insanlar varken zulüm gören müslümanlar varken kardeşim eğlenme diyoruz.Yoksa sen bilirsin peygamberimin(sav) ümmetiysen bilincli ol diyoruz.Sana karişan yok ne haltın varsa ye.Biz ama o gece Adı müslüman olan içip eğlenen kardeşlerimizin affı için duâ ediyor olacağız.
 • yeniakit takıpcısıyeniakit takıpcısı9 ay önce
  habtürkü shotv kanld star hepsının sahıblerın mason yahudi yalağı
 • VeliVeli9 ay önce
  Biz kutlanmaz derken müslümanları kastettik biradermadem gavursun kutla bize ne
 • turkturk9 ay önce
  VOOOOOV NE HALE GELMIS TURKIYEGAVURLAR BILE BIZIM GAVURLARDAN AZ KUTLUYOR VOOOOV. HADI ONLARIN DII BIR KUTLAMALARI ABIZIM BU CAPULLARIN ESI DINI..?????
 • kemalkemal9 ay önce
  Yıl başı kutlamalarını eleştirmeyelim de fettoşun yaptığı gibi ılımlı islam adı altında Müslümanların dinden çıkarılmasını mı izleyelim ismini saklayıpta mevlana yazan şahıs.
 • OSMANLIOSMANLI9 ay önce
  Adı űstűnde.."show" TV !!
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Milli bayram gibi yılbaşı derken, gibisi fazladır. Yeni yıl, bayramdır, mutluluktur, sevgidir. Işid, kandır, ölümdür, gözyaşıdır. Yeni yılı neredeyse bütün dünya kutlar. Bence bütün dünya kutlamalıdır. Allah nasip ederse son nefesimi verdiğim yıla kadar da yeni yılı, iyi bir müslüman olarak ben kutlayacağım. Zoruna gidenin borusuna gitsin. Herkese iyi yıllar.
 • ikileikile9 ay önce
  Ferhat denilen gayri Müslüm sen kutla senin dinin sana Bizim Dinimiz(İslam)bize.
 • MkMk9 ay önce
  Sizinde cam agaciniziii odun olarak cehennemde hazirlarlar...
 • MevlanaMevlana9 ay önce
  Nefret pompalamayınız.Müslüman olunuz.
 • hasanhasan9 ay önce
  demekimsende.hiristiyansin
 • Ahmet GalataliAhmet Galatali9 ay önce
  Sen aksirana tiksirana kadar iç.Ama içip içip ortalığı saldırısına,kaldırımda masum vurup oldurursen kafanı ezerim haberin olsun
 • Mehmet öksüz Mehmet öksüz 9 ay önce
  Çokkomik siniz daha başka işiniz yokmu sizin
 • DemokratDemokrat9 ay önce
  Kendinizden başka inançlara ve düşüncelere kapalı,başka dinleri öcü gibi gösterme huyunuzdan dolayı insanları dinden soğutuyorsunuz...cenabı hak hiç kimseye böyle bir hak vermemiş...bırakın kim neyi nasıl yaşıyorsa yaşasın....diyanet birazda tecavüzcü,yolsuzluk ve hırsızlık yapanlara fetva versin...yapmayın diye...bu güzel din hiç kimsenin malı değil herkesindir....
 • Yusuf canYusuf can9 ay önce
  Ferhat denen sahis yilbadini kutla ama delikanliysan oldugun zamsada kiliseden cenazenin kaldirilmasini vasiyet ,cunku onlara benzeyen ve onlar gibi yadayanlarin bizim camilerimizde vede mescitlerimizde yeri yoktur,biz kimsrnin dinine ksrismayiz ancak bizim isimiz muslumanim deyipte hriyiyanligi yafa baska bir dini yasayan yavsaklaradir
 • İlhan İlhan 9 ay önce
  Sen kafana göre takıl hayatı böyle yaşa boş ver yılbaşıda kutla içkide iç zinada yap canın ne istiyorsa onu yap dünyaya bi dahamı gelecen herşeyden tat al hayatı dolu dolu yaşa kimse sana karışamaz ama unutma bunu hiç unutma sende ölecen o mezara sende girecen sorgu sual başlayacak orda seni kim kurtaracak bi düşün orası ebedi şimdi canın ne istiyorsa onu yap
 • x yx y9 ay önce
  bu batı özentisi kanalları tvnizden uydudan silin. ben sildim. sizde silin.
 • ŞEREFETTİN ŞİMŞEKŞEREFETTİN ŞİMŞEK9 ay önce
  FERHAT SEN ONLAR GİBİ KAFİR OLARAK ÖLMEK İSTİYORSAN BİZE SIKINTISI YOK SENİNKİ HAŞA ALLAHA KAFA TUTMAK
 • Noel'e karşıyızNoel'e karşıyız9 ay önce
  Birader noel baba seni fena kucaklamış. Bu kucaklama Hoşuna gittikçe son ve şerefli bahçe olan İslamiyete ve müslümanlara salyalı sümüklü saldırıyorsun ama boşuna çırpınma keserin sapı döndü bir kere bu sap battıkça daha çok hoplayacaksın ve kaybeden sen senin gibi örümcek kafalı gerici yobazlara olacak. Bu ülkede yaşamak senin gibiler için artık eziyet olacak. Bu ülke müslümanların ve İslamın son kalesidir.senin gibi şuursuzlara bırakılmayacak kadar değerlidir.Öz vatanına c...m ol git.
 • MustiMusti9 ay önce
  ???
 • YusufYusuf9 ay önce
  Bu ahlaksızlığın kendilerince iki büyük önemi var,islamiyeti kendilerine uydurmak ve müslümanları böyle yaşamaya teşvik etmek,diğeri de tüm milletleri alışveriş çılgınlığı ile soymak,borçlandırmak ve devamında ruhsal yapıları bozmak,aile kurumlarını dağıtmak ve genel olarak tüm insanlığı birbirine düşürme projeleridir.Dikkat çekeri ! kurban bayramında kesilen kurban için hayvansever olurlar,yılbaşında ise hindisever olur buhin oğlu hinler,bunlar böyledir işte.
 • YukselYuksel9 ay önce
  Zavallı
 • DunyaDunya9 ay önce
  Cahil insan davul gibidir ici bos dişi ses verir...! Herkezin kendi gorusu kendinedir...! Zaman gelir keşkeeee kutlamaz olaydim denilir ama artik ati alan uskudari gecer...! İnsanlar bile bile atese atabiliyor kendilerini... Allah hidayet versin....!
 • Deniz gülerDeniz güler9 ay önce
  Ferhat isimli cahil vatandaş. Kanun ile düzenlenmiş konu bu ayrıca bu din meselesi değil. Sosyolojik bir mesele. Sizin kutlamanız müslümanları niye sinirlendirsin. Çatlayana kadar için isterseniz. Her şeyin ölümle son bulmadığını anladığınızıda yaşayacağınız pişmanlık bizi sevindirecek. O zaman biz eğleneceğiz.
 • sefersefer9 ay önce
  Show tv nin her akşam vatandaşın bir iki bireysel magduriyetleriniekrana taşıması onu belli kesimler dışındada izlenir kılıyor
 • Mehmet063Mehmet0639 ay önce
  Ne beyinsizsinhristiyanlarin kutladığını kutlamak onlardan birisi olduğun anlamına gelir senin gibi dinini gerçek manadaarastirmayip öğrenmeyip sadece dilde yaşayan okadar çokki memlekette
 • TolgaTolga9 ay önce
  Ferhat yilbasi kutla ama noel baba ve cam agaci ne alaka yilbasiyla??
 • EfeEfe9 ay önce
  Fox haberin her zaman yaptığı Erdogan ve Bahçeliye bir açıklamasına karşın chp den ve diğer partilerden hatta gazetecilerden en az 3 kişi ile cevap soru yada bir suç isnadıyla cevap verme yani bu kadar kişi böyle diyorsa algısı verme izleyiciye bir süredir show tv haberlerinde uygulanır oldu
 • ZerrrZerrr9 ay önce
  Bize ne ki kutlayandan. Bilincli musluman zaten kutlamaz kutlayana da kimse engel olamaz!
 • Yemezler. ...Yemezler. ...9 ay önce
  ... işid hrisiyan kuruluşudur
 • Aslan.....oral.....batmanAslan.....oral.....batman9 ay önce
  Kimine...göre...bu..dünya..cennettır...kimine..göre.......................cehennemdur....ölmekte..var..gardaş....unutma
 • Abdulmutalip GEYLANİAbdulmutalip GEYLANİ9 ay önce
  Sadece İslam olmakla insan olunmaz, İslam olmadan da insan olunmaz Ferhatttt. Tutmuşsunuz Hristiyanların,yahudilerin ve diğer sapkınların Bi tarafını hayatınızı yaşıyorsunuz. Sonra da lafa geldi mi de Elhamdülillah müslümanım dersiniz.Kimse sana çal çırp dememiş. Çalıp çırpan da elbet birgün hesabını verecektir bunu unutma. Sen de yaptıklarının hesabını vereceksin bunu bil.
 • serkan aydinserkan aydin9 ay önce
  kaç defa soyliycez burdan cahil amagüya çağdaş geçinen chp li tayffaya gelsin.yilbasinin hristiyanlikla da ilgisi yoktur aslı esasında.. hiç bir semavi dinle yoktur...tamamen bir pagan mevsim kutlamasidir.bahara giriş kutlamaları kışagiriş kutlamaları gbi.cunku pagan toplumda ve inancında doğa kutsaldır ve doğanın ve dunyanin dongulerine cok önem atfedilir..yilbasi denen olguda gecelerin kisalip gündüzlerin uzamasıninin baslangici oldugu icin insanlar tarafindan kutsanmasi ve kutlanması demektir..daha sonra bu pagan inançlarındanvaz geçemeyen hristiyan toplumlarında daha çok iskandinav toplumundan hristiyan dünyasına geçmiş zamanlada kabul görmüş hıristiyanlığın sanki bir parçasıyla gbi kaniksanmis bir seromoni ve karnaval cesididir.noel baba ise anadolu da yaşamış yılbaşıyla hic alakası olmayan gerçek tahrif olmamışyani hak yolundaki hristiyan olma olasiligi yuksek bir keşiş yani din adamidir bu adamida 1990 lu yılların başında hollandalı bir cizer amerikalı bir şirket (coka cola olma ihtimali yuksek)icin karakter ikon yüzü çizmek için tasarlamış ordan da popüler kültürün içine geçmiş.. durum bundan ibaret..
 • davincidavinci9 ay önce
  h.z isanın doğum günü 25 aralıktır.avrupada ki inançlı hristiyanlar bu tarihte kutlamalarını yaptılar.1 ocak yeniyıl başlangıcıdır.tüm dünya bu takvimi kullanıyor.yılbaşlangıcı kabul ediliyor.onca sorun varken bir yeni yıl başlangıcı kutlamasıda sorun edilmemeli hatta bu inançlar çatışmasına dönüştürülmemelidir düşüncesindeyim.millette moral kalmadı.vatandaş tedirgin.korkuyor.gelecek ile ilgili korkularımız endişelerimiz var.tüm dünyanın kutladığı bu yeniyıl bizdede kutlanmalıdır.sonuçta kutlamak isteyen kutlayacak.zorlama yok .ancak proplem bunun vatandaşlar arasında inanç farklılığı sorunu haline gelmesindedir.gelmemelidir.
 • huseyinhuseyin9 ay önce
  islamla yogrulmus ulkem ne hale gelmis suan ulkemde cok buyuk bir acik var her mahalleye bir kilise gerekir hale gelmisbunlarin hesabi 40 sene sonra baslar merak etmeyin 40 sene sonra bu ekranda gorunenlerin yuzde 99u toprak altinda oluro zaman noel babayi gorursunuz
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Noel başka şey, yılbaşı başka şey. Noel İsa peygamberin 25 Aralığı 26 Aralığa bağlayan gece göğe çıkması. Yani 25-26 Aralık Noeldir, hıristyanlar için kutsaldır. Yılbaşı ise 31 Aralık gecesi eski yıl gider yeni yılı karşılar bütün dünya. İsteyen dualarla karşılar, isteyen eğlenerek karşılar. Bu arada bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Hayırlı cumalar.
 • Hadi GülHadi Gül9 ay önce
  Size ne oluyor. Milleti böyle ayrıştırıyorsunuz. İstyen kutlasın İsteyen kutlamasın.Ben yılbaşını kutlayım Sen Mekkenin fethini kutla. Niye ayrıştırıyorsunuz
 • Cos Cos 9 ay önce
  Canın cehenneme bize ne git istersen domuz ye
 • MuminMumin9 ay önce
  Sizin gibi düşünmüyorum, baskasina zarar vermeden, isteyen istedigi gibi yaşasın. Hiristiyanlar noel adi altinda 22 Aralikta dini bayramini kutluyorlar. Yilbasini ise yeni yil nedeniyle kutluyorlar, ülkemizdede bu amacla kutlaniyor. Toplumumuzun mutlu, birbirlerine saygili, hoşgörülü, mumin gibi olmasini istiyorsaniz, hakki olmayana devletin malını alana, hırsızlığa, rüşvete, ayrimciliga, tecavuzlere karşı birlikte mucadele edelimki, Müslümanlar, hiristiyan ülkelerine değil bizim ülkemize gelsinler.
 • SelimSelim9 ay önce
  ...yılbaşı yıl-başı aynı nevruz gibi bi gün.senenin başı kutlanıyor.noel kutlanmıyor.off valla baydınız.ya bırakın milletin hayatına karışmayın arkadaş.yeter valla sıktınız..Tamam hassasiyetiniz var anladık ama bu aşagılama bu hedef gösterme neden. İlla sizin istediğiniz gibi mi olacak herşey.yooo olmuycak.bu kadar basit.bi rahat olun Ya.sanki bütün ülke Noel kutluyor sanki insanlar kiliselere koşuyor.Bak güzel kardeşim ülkenin binlerce ciddi sorunu var onlara enerjini harca.eğitim sorunumuz çardaklım sorunumuz var malesef uyuşturucu sorunları var malesef tarım sorunu hayat pahalılığı var malesef çakma din alimleri sorunu var malesef terör sorunu var maleeef rüşvet sorunu var malesef saygı sorunu var malesef diye onlarca daha konu ekleyebilirim.ama milletin Noel sorunu yok.yılbaşı sorunu yok.enerjşnizi yapıcı şeylere daha iyi olabilecek şeylere harcayın.
 • yazıYORUMyazıYORUM9 ay önce
  Hangi vatandaş tepkili, alışveriş merkezlerini dolduran vatandaşmı, "yılbaşı" gecesi içip içip sokaklara, caddelere, meydanlara taşan vatandaşmı, yoksa piyango kuyruklarında saatler geçirip 2 rekat namazı aklına getiremeyen vatandaş mı? kendinizi kandırmayın, bu ülkede müslüman bir azınlık dışında bu konulardan rahatsız olan kimse yok. Aslında tartışmamız gereken Yunanistanda Bulgaristanda müslüman azınlıkların haklarının korunduğu gibi bizdeki müslüman azınlığın da haklarının korumaya alınması, ziragidişat ona doğru. Kişilerin müslümanlıkları devletin din dışı ve dine karşı uygulamalarını meşrulaştırıyor bu memlekette. Alnı secdeli yöneticilerimiz var evet ama ülkemizin durumu-devletimin siyaseti ve yasalarımız yöneticilerimizle ne ve geleneksel müslüman türk kavramıyla nekadar uyumlu veya bunların uyumu için en ufak bir çaba var mı? Herkes kafasından bir din uydurmuş onu yaşıyor, sorsan herkesin kalbi temiz, imanı sağlam...
 • necipnecip9 ay önce
  Rezil bir gece için hazırlananlara söyleyecek bişey yok,Allah ıslah etsin ! lakin bu kadar dillendirilecek birşey arıyorsanız bu yılbaşının kutlanması değil,insanların parasızlıktan müslüman gibi yaşayamayışını dillendirin..iki kuruş para için bir ay köle gibi çalışan,yetmeyip eşini kızını çalıştırmak zorunda kalan,hassasiyetlerini yitiren erkeklerden kadınlardan bahsedin .. yılın başını kutlayan bir gece rezil,imkansızlıktan inandığı gibi yaşayamayan yaşatılmayan hergün rezil !
 • berk aydın berk aydın 9 ay önce
  Ferhat denen Kanunla belirtilmiş şeyler bunlar vatandaş! Tepki yapılan kutlamaya değil bunun basında teşvik edilmesinde. Yoksa istediğiniz kadar yiyin ,için,kudurun. Öldüğünüz zaman yaşayacağınız pişmanlık niye bizi sinirlendirsin. Şahsen ben görünce seviniyorum.3 kuruşluk aklınla müslümanlara dil uzatmaya çalışma ezik profilli.
 • Ömer gencÖmer genc9 ay önce
  Vatandaş nasıl tepkili imiş.İzlemesinler o kanalı.Hala boykot yapmayı öğrenemedik.Okul kantinlerinde hala Cola satılmaktadır.Tepki varmı.
 • NurullahNurullah9 ay önce
  İzlemeyin kardeşim. Silah zoruyla izleten mi var?
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ9 ay önce
  köpek .....yemekten vaz geçmez
 • Ferhat Ferhat 9 ay önce
  BOşverin bu işleri hiç kimse dini gerekçeler ile falan Yeni Yılı kutlamamıza engel olamaz.Yeni yıl haramdır diyen önce sözde Müslümanların çaldıklarına ve yolsuzluklarına baksınlar.Vatandaş tepkili dedikleriniz ise bizi bağlamaz.Hatırlatalım IŞId inde yeni yıl kutlamalarına karşı olduğunuunutmadık. Çatlasınz da patlasanız da kutlanacak. Siz kutlamak istemiyorsunuz zorla değil gidin einize dua okuyun bize ne. Neymiş Müslümanlar demokratmış neymiş başkalaırnın hayaına karışmazmış Palavra,

Günün Karikatürü

21 Ekim 2018