Sezonun ilk fuarı Ankara’da, lansmanları İstanbul’da

Gayrimenkul sektörüne canlılık katmak için düzenlenen fuarlara bir yenisi daha eklendi.

İstanbul ve Dubai’den sonra Ankara’nın ev sahipliğini yapacağı Emlak ve Gayrimenkul Fuarı konut üreticileri için büyük önem taşıyor. ATO Kongre ve Sergi Sarayında bugünden itibaren başlayacak fuarda başkentin gayrimenkul piyasasına yön verecek projeler yer alacak. Pazar akşamına kadar sürecek olan organizasyonda bazı projeler ilk kez görücüye çıkacak. Emlak ve Gayrimenkul Fuarı Koordinatörü Remzi Çayır, Ankara’daki inşaat hareketliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan fuarla ilgili yaptığı açıklamada, umulmadık semtlerin parlamaya başladığını yatırımcılar için artık Ankara’nın da önemli bir saha haline geldiğini kaydetti. Çayır, ‘’Fuarın konut ve ticari alanların arzının gittikçe çoğaldığı bir döneme denk gelmesi önemli. Gayrimenkul sektörünün başkent Ankara’daki en büyük buluşmasına ev sahipliği yapıyoruz. Marka değeri kazanmış ya da bu yolda ilerleyen, yenilikçi, gelişmelere açık, çağımız beklentilerine uygun yapılar üreten lider kuruluşlar bir araya geliyor” dedi.

Kimler Katılıyor?

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Sarayında bayramın ardından düzenlenen fuarda gayrimenkul piyasasına yön veren ve yeni giren şirketler yer alıyor. İşte fuarda yer alacak yıldız şirketler:

Nep Mühendislik, ASM Grup, Koz Grup, Doğukan Yapı, Aktif Başkent, Keklikoğlu Grup, Hamitoğlu İnşaat, ESC TERMAL A.Ş.,Eryap İnşaat, Özkır İnşaat, Has Metal , Gümüş Gıda inşaat , VegaMimarlık,Üçgen Mimarlık, Fırat&Dema İnşaat, Çankaya Prestij Yapı, Atabirlik Tarım, Aymor Grup, Ons Grup, Otonomi, Söğüt İnşaat, Net Gayrimenkul, Empa Gayrimenkul, Bitez İnşaat, YD Türkmax Gayrimenkul, Didim Devremülk, Hakan Arslan Emlak, Harun Dekorasyon

Hangi Firma Ne Yapıyor?

Akfen – İncekLoft

Sinpaş – Altın Oran

Sinpaş GYO - İncekGreen

Besa – Besa Nova

YDA- Park Avenue

TEPE & MESA Mesken - Park Mozaik

Turyap – Golf Kent

Deso - Gold Wings

ASM - Platin Konutları

AYMOR – Mebuskent

Fırat Life Style-Dema -Neopolitan Eryaman

Koç & Akgül İnşaat – Koç Kuleler

Batı Sistem Yatırım - Mogan Garden

ONS Yapı – Ons İncek

Uzaltaş& Öztürk - Sky Tower

İnvest Yapı &Dema – Relax Göksu

Detaş -Ede Tower

İTO Yatırım -One Tower

Ozan Yapı - Ozan Tower

Fırat ve Dema inşaat -Prestij İncek

Doğukan Yapı -West Gate Residence

Türkerler Holding -Mahall Ankara

Pasifik İnşaat -Next Level Residence

Tuna ve Türkoğlu -Bahçen Elvanşehir

Uzaltaş A.Ş. -Paladyum Beytepe

 

Başlanacak Projeler

TOKİ - Ankara Kuzey Kent Girişi Projesi

Akfen – Koparan Projesi

YDA – Kızılırmak Mahallesi projesi

Ünal Akpınar A.Ş. - AkkentParadiseGardens

Lima Yapı - Lima Elit, Lima Vadi

Ege Grup Yapı - Maidan Ankara

Markalı projelere rağbet

Değerleme uzmanları, Ankara’nın sabit gelirli ve iş güvencesi olan nüfusu barındırması nedeniyle ildeki konut piyasasının güçlü olduğuna dikkat çekerek, "Ankara her yöne doğru büyüme içerisinde. Ankara geçtiğimiz yıllara kadar yerel inşaat şirketleri tarafından yapılan apartmanlar ve yerel şirketlerin yaptığı korunaklı olmayan sitelere ev sahipliği yapıyordu. Değişen sosyal yapı ile son yıllarda lüks ve markalı konut projelerine ilgi artıyor. Gelir seviyesinin artması, yerli ve yabancı sermayeli şirketlerin Ankara bölge müdürlüklerini oluşturması sebebiyle marka konut projeleri yatırımcıları da Ankara'yı tercih etmeye başladı’’ tespitinde bulunuyor.

Yeni Akit