PKK'dan şeytani yöntem! DEAŞ'lı gibi sakal bırakıp...

Adana'da gözaltına alınan 1'i kadın 7 PKK'lının bazı eylemlerde hedef şaşırtmak için DEAŞ militanlarının kılığına girdikleri ortaya çıktı.

03 Ocak 2018 Çarşamba 11:12
PKK'dan şeytani yöntem! DEAŞ'lı gibi sakal bırakıp...

Adana'da gözaltına alınan 1'i kadın 7 PKK'lının bazı eylemlerde hedef şaşırtmak için terör örgütü DEAŞ militanlarının kılığına girdikleri ortaya çıktı.

Adana'da bölücü terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması içinde oldukları ve eylemleri organize ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 1'i kadın 7 kişinin bazı eylemlerde hedef şaşırtmak için terör örgütü DEAŞ militanlarının kılığına girdikleri ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, terör örgütü PKK’nın şehir yapılanmasına yönelik 28 Aralık’ta Yüreğir’e bağlı 3 ayrı mahallede operasyon başlattı. Daha önceden belirlenen adreslere, özel harekat ekiplerinin de desteğiyle şafak vakti baskın yapıldı. Kapılar, ‘koçbaşı’ ile kırılarak evlere girilip arama yapıldı.

Operasyonda, Halime K., Şahin O., Hamdi Ç., Yakup K., Erkan İ., Hakan Y. ve Resul K. adlı şahıslar gözaltına alınırken, yapılan aramalarda da çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu. Yürütülen soruşturmada da haklarında daha önceden ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan dosyası bulunan bu isimlerin, kentteki korsan gösteri ve eylemleri organize ederek, bunlara bizzat katıldıkları belirlendi.

HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN DAEŞ'Lİ GİBİ DAVRANDILAR

2012 yılında Yüreğir Belediyesi’ne ait iş makinelerinin ateşe verilerek yakılmasını da yine bu kişilerin organize edip, talimatını da bizzat verdikleri öne sürüldü. Şüphelilerin, kentteki bazı eylemlerinde deşifre olmamak ve hedef şaşırtmak için bir diğer terör örgütü DEAŞ’ı kullanıp, kendilerini kamufle ettiklerini ve adeta bir ‘DEAŞ üyesi’ gibi hareket ettikleri de ortaya çıktı. Gözaltına alınanlar arasındaki bazı şahısların, tıpkı DEAŞ’lı teröristler gibi giyinip, uzun sakallar bırakması da dikkat çekti.

 

Günün Özeti

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 11:12

YORUM YAZ

 • ArifArif11 ay önce
  Zamanimda bir kac sinirli genc diyordu bizim hökumet bunlara..daha çok da olmadı
 • SertanSertan11 ay önce
  Biliyorlar tabii,isidli sakalli falan olunca dokunulmayacagini.
 • AliAli11 ay önce
  ...okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz. Adamlar pkk lı daeş kılığına girip daeşlilerin aranmasını yakalanmasını sağlıyor yani kendilerince bir taşla iki kuş hem devleti hem daeşi hedef almış oluyorlar. Ama devlet yakalar.
 • hmdhmd11 ay önce
  Cezalar hafifmacera arayan çok. Terör ondan bitmiyor.
 • VeliVeli11 ay önce
  Deas li olunca terorist olmuyor dogru ya !!! Zaten alinip birakiliyorlar..tabiki pkklilar oyle yapar
 • AhmetAhmet11 ay önce
  Bizim ülkemizde daeş sevdalıları var. Demekki bir terörist, daeşli kılığına girdiginde, polis tarafından yakalanma ihtimali azalıyorsa, ve bu nedenle bu kılığa giriyorsa, bu bizim ayıbımızdır. Daeş sevdalılarının ayıbıdır. Daeş terör örgütüdür. Suriyedeki ölen insanların katili bir örgüttür.
 • YavuzYavuz11 ay önce
  Hemen gebertin bu munafıkları. Yargı salar bunları.
 • NN11 ay önce
  İSTİBARATYAPISINDA ANLAR.DEASTÜRLERİN KENDİNE HASBİR YAPISI VARDIR AŞILMASI GEREKENLER
 • ALPALP11 ay önce
  HEDEF ŞAŞSA NE OLUR Kİ İKİSİ DE BİZİM HEDEF TAHTAMIZDA.
 • Berlinden GurbetciBerlinden Gurbetci11 ay önce
  ha DAES HA PEKAKAIKISIDE ABD VE ISRAEL ittifaki.zalimler icin yasasin CEHENNEM
 • EsrefEsref11 ay önce
  Fark yok zaten

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018