Şeytan üçgenine direnmeye devam

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen 600. hafta basın açıklaması, STK temsilcilerinin katılımıyla Sıhhiye’deki Abdi İpekçi Parkında yapıldı.

17 Eylül 2017 Pazar 05:57
Şeytan üçgenine direnmeye devam

R. EKREM ŞAHAN / ANKARAPlatform adına açıklamayı okuyan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Özkan, Arakan’da akan kanın altında Siyonist işgal devleti İsrail’in silahları, ABD’nin lojistik desteği ve İngiltere’nin planları olduğunu dile getirdi. 

İŞBİRLİKÇİLERİ İFŞA EDİYORUZ

Özkan, şöyle devam etti: “İslam coğrafyasını perişan eden şeytan üçgenine karşı hep beraber direnmeye devam edeceğiz. Arakan, Bangladeş, Afganistan, Doğu Türkistan, Moro, Somali ve daha pek çok yerde yaşanan olayları yakından takip ettik ve yaşanan zulümleri anlattık. Ülkemizde, bölgemizde ve tüm İslam coğrafyasında yaşanan olayların ardından tepkimizi ortaya koyduk ve kuklayı değil kucaklacıyı işaret ettik. Tüm yeryüzüne dayatılan Batı tarzı insan hakları düşüncesinin, demokrasi ve eşitlik söylemlerinin büyük bir aldatmacadan ibaret olduğunu her fırsatta örnekleri ile beraber dile getirdik.”

FİLİSTİN’İN YANINDAYIZ

Filistin halkının yanında durmaya da devam edeceklerini belirten Özkan şunları ifade etti: “1947’den bu yana sistemli bir biçimde Filistin topraklarını işgal eden İsrail terör devletinin Filistin halkına yaptığı zulüm de yıllardır en çok dillendirdiğimiz sorunlardan ve maalesef işgal günden güne derinleşiyor. Son olarak işgal tarihi boyunca ilk kez Mescid-i Aksa’nın kapılarının Müslümanlara kapatılması gibi daha pek çok ihlal devam etmektedir. İşgal güçlerinin zulmü devam ettikçe Filistin halkının yanında durmaya devam edeceğiz.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 05:57

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü