Sevilen oyuncu hayatını kaybetti

2012 yılında bir yarışma programına katılan ve burada Türkiye'ye olan sevgisini açıkladıktan sonra ünlenen John Nyambi, organ yetmezliği nedeniyle 24 yaşında vefat etti. Nyambi, iki yıl önce "Robinson Crusoe ve Cuma" filminde rol almıştı. Nyambi, vefat etmeseydi hafta sonu Türkiye'ye gelerek tedaviye başlayacaktı.

05 Eylül 2017 Salı 11:43
Sevilen oyuncu hayatını kaybetti

Robinson Crusoe ve Cuma" filminde Cuma karakterini canlandiran 24 yaşındaki John Nyambi, böbrek yetmezliği nedeniyle hatatını katbetti.

Dört çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olarak Malavi'de dünyaya gelen Nyambi, 2010 yılında Türkiye'ye yerleşmişti. Bir süre Trabzon'da yaşayan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nde eğitim gören Nyambi, "Robinson Crusoe ve Cuma" filmi için İstanbul'a geldi. Film çekimleri sonrasında ülkesi Malavi'ye dönen Nyambi, özel bir şirkette çalışmaya başlamıştı.

Türkiye'ye gelecekti

Habertürk'ün haberine göre, Nyambi'nin arkadaşı Celal Çelikkaya yaptığı açıklamada, "Türk gibi davranan, can tatlısı bir kardeşimizdi. Bir yıl önce rahatsızlandı. Ülkesinde hastalığının teşhisi konulamadı. Tedavi için Türkiye'ye gelmeyi hep reddetti, ta ki bu hafta sonuna kadar. Türkiye'ye gelecekti. Evlilik hazırlıklarına başlamıştı ama nasip olmadı" ifadelerini kullandı.

Nyambi'nin cenazesi bugün öğle namazına müteakip Zomba Köyü'nde toprağa verilecek.

Haber Tarihi: 05 Eylül 2017 Salı 11:43

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018