Yeni Akit DÜNYA Sayfası

Dünya sayfamızı facebook'tan takip edin.

İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

"Sesimizi duyan var mı"! Bu sese kulak verin...

“Acıya dayanacak gücü kalmamış, dermanı secdede arayan masum sivillerin feryadını duyun! İslâm ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan hakları müdafileri bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır.”

"Sesimizi duyan var mı"! Bu sese kulak verin...
Eklenme: 18 Mart 2017, 05:47

Halep’te namaz saatinde cami bombalayan ABD, ilk bombardımandan kurtulanları da takip edip Üzerlerine birkaç kez daha bomba yağdırdı…
Enkaz altından 63 cansız beden çıkarılırken yaklaşık 300 kişiden oluşan cemaatten kaç kişinin kurtulduğu ise bilinmiyor… ABD’nin bilerek ve isteyerek giriştiği bu katliamın üzerinden 12 saat geçmeden azaları vücutlarından ayrılan cami cemaati “istatistiki veriler” arasına karıştı bile…

Camiyi görmeyen(!) ABD, minareyi de görememiş olacak ki secdedeki cemaatin üzerine bomba yağdırdı…

Camiden çıkanlar da bombalanmış

Etarib Sivil Savunma ekibi yetkilisi Mustafa Ubeyd, AA’ya internet üzerinden ses kaydı göndererek açıklama yaptı. Ubeyd, şunları söyledi: “Saldırıdan 5 dakika sonra olay yerine ulaşmıştık. Gittiğimizde insanlar yerlerde yatıyordu. Birçoğunun uzuvları kopmuştu. Saldırıya şahit olanlardan öğrendiğimize göre, uçaklar ilk anda camiye 3 bomba atmış. Dışarıya çıkmaya çalışanların üzerine de dördüncü bombayı atmışlar.”

200-300 kişilik cemaat vardı

Mensuplarının büyük bölümü Halep’in batı kırsalında yaşayanlardan oluşan Tebliğ Cemaati, her hafta Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece, yatsı namazının ardından bölgedeki bir camide toplantı düzenliyor. Tebliğ Cemaati mensupları, önceki akşam da Cine köyündeki Hazreti Ömer Camii’nde yerel halkla bir araya geldi. Daha önce köy halkına yapılan duyuruya göre, yatsı namazının ardından cemaatle sohbet yapılması planlandı. AA’ya saldırının hemen ardından bilgi veren sivil savunma yetkilileri, camide 200-300 kişi bulunduğunu, en az 63 sivilin hayatını kaybettiğini, cemaatin büyük bölümünün ise enkaz altında kaldığını bildirmişti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Halep’in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti. Pentagon ile CENTCOM söz konusu olayı incelediklerini kaydederken, saldırının Cina’daki cami saldırısı olabileceğini inkâr etmedi. Konuyla ilgili ilk yazılı açıklamasında söz konusu saldırının İdlib’de gerçekleştirildiğini iddia eden CENTCOM, “El Kaide’ye ait bir toplanma yerinin vurulduğunu ve çok sayıda teröristin (!) öldürüldüğünü” iddia etmişti. İdlib’deki saldırı ile Cina köyündeki saldırının aynı saldırılar olup olmadığı şeklindeki sorusuna cevap veren bir işgalci CENTCOM yetkilisi, saldırının İdlib’de değil, Halep’in Cina köyü yakınlarında gerçekleştirildiğini kabul etti. Füze ve bomba parçalarının ABD mühimmatı olduğunun açıklanması üzerine ABD işlediği katliamı kabul etmek zorunda kaldı. Katliam sonrası gözlerin çevrildiği ABD ordusu yetkilileri ise, bir hava saldırısı gerçekleştirerek güya bazı El Kaide militanlarını öldürdüğünü iddia etti, ancak bir camiye saldırmadıklarını duyurdu. Katil Albay John J. Thomas ise, “Biz herhangi bir camiyi hedef almadık. Bir camiden 15 metre uzakta militanların sıklıkla buluştuğu bir binayı hedef aldık. Fakat cami hâlâ ayakta” iddiasında bulundu.

TERÖRLE MÜCADELE EDEN TEBLİĞ CEMAATİNİ HEDEF ALDILAR!

ABD’nin Suriye’de “El Kaidecilerin toplanma alanı” olduğu yalanıyla namaz vaktinde vurduğu camide, radikal görüşlere karşı müadele etmesiyle bilinen Tebliğ Cemaati mensuplarının bulunduğu ortaya çıktı. ABD savaş uçaklarının hedef aldığı camide ağırlıklı olarak Tebliğ Cemaati mensuplarının bulunduğu iddia edildi. Mensuplarının büyük bölümü Halep’in batı kırsalında yaşayan Tebliğ Cemaati, her hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece, yatsı namazının ardından bölgedeki bir camide toplantı düzenliyor. Tebliğ Cemaati mensupları, önceki akşam da Cine köyündeki Hz. Ömer Camisi’nde yerel halkla bir araya geldi. Yatsı namazının ardından cemaatle sohbet yapılması planlandı. Ancak vahşi ABD ordusu, askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgede, cemaatin en yoğun şekilde bir arada olduğu namaz anında camiyi vurarak enkaza çevirdi. Katliamın hemen ardından bilgi veren sivil savunma yetkilileri, camide 200-300 kişi bulunduğunu, en az 63 Müslümanın şehit olduğunu, cemaatin büyük bölümünün ise enkaz altında kaldığını bildirdi.

CAMİYE 3 BOMBA BİRDEN ATTILAR

Bu arada, Etarib Sivil Savunma ekibi yetkilisi Mustafa Ubeyd açıklama yaptı. Ubeyd, şunları söyledi: “Saldırıdan 5 dakika sonra olay yerine ulaşmıştık. Gittiğimizde insanlar yerlerde yatıyordu. Birçoğunun uzuvları kopmuştu. Saldırıya şahit olanlardan öğrendiğimize göre, uçaklar ilk anda camiye 3 bomba atmış. Dışarıya çıkmaya çalışanların üzerine de dördüncü bombayı atmışlar.”

Tebliğ Cemaati, 1927’de Hindistan’ın Mevat kasabasında Hint asıllı Muhammed İlyas Kandehlevi tarafından kuruldu. Oluşumun milyonlarca mensubunun büyük bölümü Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te bulunuyor. İslam ülkeleri dışında da bazı taraftarlara sahip olan Tebliğ Cemaati’nde, dini esasları anlatmak için mensupları sık sık seyahatler düzenliyor. Tebliğ Cemaati’nin en yaygın bilinen kurallarının başında, radikal öğretiler içeren görüşlere mesafe konulması, şiddete başvurulmasının reddedilmesi ve politikadan uzak durulması geliyor. Hareket mensuplarının “Bişva İçtiması” adıyla bilinen geleneksel yıllık buluşması son olarak Bangladeş’te gerçekleşmiş ve 3 milyon kişi katılmıştı.

Kaynak:Milli Gazete

 
Haber Tarihi: 18 Mart 2017, 05:47
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Giresunluemin

Katil amerika ortadoğudan def olmadan ortadoğu huzur bulmaz. Abd ortadoğuda istediği düzeni kurmak için önce kaos sonra düzen taktiği uyguluyor. Ortadoğudaki kargaşanın sebebi bu. Tüm islam alemi birleşip abdyi okyanus ötesine sürmedikçe bu kan durmaz.

Cevapla

Önce vatan

Adi konmamis bu savasi zalim amerika baslatti,gayri mesru cocuklari devam ettiriyor.3.dunya savasi cikti biz hala"belki bize vurmaz" diyoruz,9 TÜRK misali.sanki vurulanlar biz degilmiz,biz bir ummetin insanlari degilmiyiz.bir an once TÜRK-İSLAM Birligi kurulmali ve TÜRKİYE baş olmalidir.

Cevapla

Güçlü Türkiye için EVET EVET EVET

Eyy muslumanlar bu kafir abd ye haddini bildirin abd deki muslumanlar neden kiciniz yerinde civilenmiş gibisiniz dirilin neyi bekliyorsunuz.yok sa imaminiz gizli cia ajanimi olmasi muhtemel...Allah uyandirsin amin

Cevapla

Mehmet Vākıf ARSLAN

Arap devletlerini yonetenler oturduğu koltuğu musluman kanından daha mubarek görüyorlar buda kafirleri cesaret veriyor

Cevapla

Diyari gerçek

Allah .sin Türkiye yi desteklemeyen muslaman ulkeler nerdesiniz

Cevapla

Fatih

Acaba camiye bombalayan ABD ucakları nerden kalkmış onuda söyleseniz İncirlik olmasın !! Türkiye'nin üssünden kalkan uçaklar gidip müslüman kardeşlerimizi öldürmüş olmasın !!

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?