Yeni Akit - M&S Asistans

Şenol Güneş: Takımı eksik bırakması doğru değil!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

19 Mart 2017 Pazar 21:52
Şenol Güneş: Takımı eksik bırakması doğru değil!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçı bitiminde oyun hakkında konuşurken, Vincent Aboubakar sorularını da yanıtladı.

"PUAN KAYBETMEYİ HAK ETTİK"

Yorgun oldukları için iyi oynayamadıklarına vurgu yapan Şenol Güneş"Tempolu hızlı oynamak lazımdı. Top kayıpları az yapmak gerekiyordu. Maç oynansın bitsin gibi oynadık. Yorgunluktan dolayı bu oldu. Takımın kazanma isteği vardı ama yorgunluk etki gösterdi. 10 kişi kaldıktan sonra oyun lehimize gelişmedi. Rakip daha iyi gözüktü, bu normaldi. 2 puan kaybetmeyi oyun olarak hak ettik. 10 kişi kalınca pozisyon verdik, bu normal" dedi.

ŞENOL GÜNEŞ'İN ABOUBAKAR SÖZLERİ

Vincent Aboubakar'ın Olympiakos maçının ardından Antalyaspor karşılaşmasında da atılması hakkında konuşan Şenol Güneş"10 kişi kalınca ve yorgun olunca sıkıntı olacak. Kaleci topu atınca, önünde durdu ve hakem attı. Doğru mu bilmiyorum ama sarı kartı varken bunu yapmamalıydı. Bir şeyler yapmaya kalktı ama hata oldu. Üst üste geldi. Onun gibi bir oyuncunun daha dikkatli olması gerekiyor. Dersler çıkarması gerekiyor. Takımı eksik bırakması doğru değil. Bunu suçlayıcı anlamda söylemiyorum" diye konuştu.

"GİDEN 2 PUANDA BENİM HATAM VAR"

"Sizce 1 puan iyi mi?" sorusuna yanıt veren Şenol Güneş"Oyuna bakarsak 1 puan iyidir. Ancak bu puan hedef değil. İstemediğimiz şekilde sıkıcı bir oyun oldu. Benlik de hata vardı, iki oyuncu değiştirdim. 10 kişi kalınca hesaplar olmadı. Talisca olsaydı top tutabilirdi. Bazen futbolda beklemediğiniz kart olunca bu durum ortaya çıkabiliyor. Giden 2 puanda benim hatam var" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 21:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü