THY - İmaj

Şenol Güneş: Herkes kafasına göre oynayınca...

Beşiktaş-Kasımpaşa maçının ardından Şenol Güneş, mücadeleyi yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 22:26
Şenol Güneş: Herkes kafasına göre oynayınca...

Sözlerine "Maçtan önce, Beşiktaş'ın değerli büyüğü Recep Adanır'ı kaybetmenin üzüntüsü var." diyerek başlayan Şenol Güneş'in değerlendirmeleri şu şekilde:

"Bugün oynadığımız oyun, düşündüğümüz oyundu. Oyun ve skor üstünlüğü bizdeydi. Gollerimiz attık. İlk yarıda taçta sadece hata yaptık, onda da golü yedik. Fakat, pozisyonlarda çok üstündük. İkinci yarıda farkı artırdık, fakat skor açılınca oyundan düştük. Daha fazla pas yapmamız, gol atmamız, pozisyon bulmamız lazımdı. Herkes kafasına göre oynayınca sıkıntılar ortaya çıktı. 4-1'den ötürü böyle bir sıkıntı çıktı. 3 puanlık maçtı, alınması gerekiyordu. Taraftarın olağanüstü desteği var. 2 maçımız kaldı, onları kazanıp şampiyon olmak istiyoruz."

Taraftarın içeri girdikten sonra çağırması hakkında...

Bazen tereddüt ediyorum. İçeri girince çağırıyorlar. Bekletmek istmeiyorum. Bütünleşmek lazım. Futbolcularla da sinerji artmalı. İzleyenler de keyif almalı. Sezon başından beri bunu yapmaya çalışıyoruz. Son 2 maça kadar iyi işler yaptık bu yolda. Daha iyi olabilir miydi, olurdu.

Maçın oyuncusu kimdi?

Ben tüm oyunculara 'En iyi oyuncu' ödülünü veriyorum. Ben oyuncu ayırmıyorum. Quaresma iyi oynadı, çok koştu, istekliydi. Aboubakar iyiydi, Ozzie güzeldi. Ben kenardan gelenlerin de iyi oynamasını bekliyorum.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 22:26

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü