Şehitkamil’de sertifika heyecanı

Şehitkamil Belediyesi’nin Hanımlar Lokali Sosyal Tesisinde, yaz tatili boyunca İngilizce kursuna katılan öğrenciler, 2 aylık eğitimden ardından sertifikalarını aldı. Kendileri için açılan İngilizce kursuna yoğun ilgi gösteren öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlıklı girecek.

25 Ağustos 2017 Cuma 20:43

Eğitim-öğretime verilen arayı değerlendirmek adına Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali’nde açılan İngilizce kursuna yoğun katılım oldu. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri, haftanın 5 günü olmak üzere 2 ay boyunca kursa gelerek İngilizce öğrendi. İngilizce eğitimi alan öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılına hazır girecek. Kurs sonunda yapılan sınav ile birlikte başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Okul hayatlarında şimdiden başarılar diliyorum

Öğrencilerinin sertifika mutluluğuna ortak olduğunu dile getiren Hanımlar Lokalı İngilizce Öğretmeni Aysel Yılmaz, “Yaz dönemi olması nedeniyle ortaokul öğrencilerimiz için İngilizce kursunu açtık. Haftanın 5 günü olmak üzere 2 ay boyunca, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf olarak gruplar halinde öğrencilerimize eğitim verdik. Öğrencilerimiz, gelecek eğitim ve öğretim yılı döneminde İngilizce derslerini burada önden almış oldu. Böylece öğrencilerimizin okul hayatına önceden katkı sağlamış olduk. Bugün de kursu tamamlayan öğrencilerimize sertifikalarını dağıttık. Ben tüm öğrencilerimize okul hayatlarında şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

İngilizce konusunda tüm eksikliklerimizi giderdik

Eğitimlerin verimli geçtiğini belirten öğrenciler ise, “Yaz tatili dönemi boyunca Şehitkamil Belediyemizin Hanımlar Lokali’nde açmış olduğu İngilizce kursuna geldik. Burada okul da işleyeceğimiz İngilizce dersini önceden almış olduk. İngilizce konusunda tüm eksikliklerimizi giderdik. Okul öncesi aldığımız bu eğitimlerle de okula daha hazırlıklı bir şekilde girmiş olduk. İngilizce kursunun açılmasından dolayı çok memnunuz. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere İngilizceyi en güzel şekilde öğretti. Almış olduğumuz eğitimler sonunda sertifikamızı da aldık, çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.