Bakanlıktan şehidin ikramiyesine haciz koyan avukata suç duyurusu

Adalet Bakanlığı, Musa Özalkan'ın, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden küstah avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

12 Şubat 2018 Pazartesi 13:09
Bakanlıktan şehidin ikramiyesine haciz koyan avukata suç duyurusu

Adalet Bakanlığınca, Musa Özalkan'ın, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden avukat hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

1 GÜN SONRA EVİNE HACİZ GELDİ

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi olan Musa Özalkan'ın, hayatını kaybettiğinin ertesi günü evine haciz geldi.

22 Ocak'taki çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, 2009'da bir çiftin arabasına çarptı. Kasko olmadığı için karşı tarafın arabasının tamiratını cebinden kendisi ödeyerek yaptırdı.

MAAŞINA HACİZ KONULMUŞ

Kaza yargıya taşındı ve Musa Özalkan'a 109 bin lira tazminat çıkarıldı. "50 bin lira olsa, kredi çeker, borç bulurum, öderim. Bu parayı ödeyemem" deyince maaşına da 2016 yılında haciz konuldu. Maaşa haciz konunca da kredi çekme ihtimali ortadan kalktı. 17 Ocak 2018'de maaşından 21. taksit kesildi. Karşı tarafa 18.838 lira ödeme yaptı.

AVUKAT, ŞEHADET HABERİYLE HEMEN İCRA DAİRESİNE KOŞTU

Karşı tarafın avukatı 22 Ocak'ta Musa'nın hayatını kaybettiğini öğrendikten bir gün sonra harekete geçti. 23 Ocak'ta Yozgat Yerköy İcra Dairesi'ne müracaat etti. Askerin hem emekli ikramiyesine hem de aracına haciz konulmasını şu ifadelerle talep etti:

"Esas numarasını bildirmiş olduğum dosya borçlunun sistem üzerinden emekli ikramiyesi alacağına ve araç sorgusunun yapılarak çıkacak olan araç üzerine haciz şerhi konulmasını talep ederim. 23.01.2018. "

EMEKLİ İKRAMİYESİ VE ARABASINA HACİZ

Yerköy İcra Dairesi, esas borç tutarı olan 89 bin 327 lira karşılığında emekli ikramiyesine üzerine haciz kararı aldı. Yine Musa Özalkan'ın adını kayıtlı çıkan araca da haciz şerhi düşüldü.

AĞABEYİ 55 BİN TL TOPLADI

Ağabey Necip Özalkan, cep telefonunda haciz SMS'ini görünce 55 bin lira para topladı, 8 Şubat günü çiftle buluşup parayı verdi. Karşılığından da yazılı evrak imzaladılar ve dosya nedeniyle Musa Özalkan'ın arabası ve emekli ikramiyesi üzerine konulan haczin kaldırılmasına onay verdiler. Aile, Musa'nın maaşından kesilen 18 bin liranın da kendilerine verilmediğini, avukatta olduğunu bildirdi.

Haber Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 13:09

YORUM YAZ

 • Hakkı SöyleHakkı Söyle9 ay önce
  Doğru yorum yap. O avukata, aileye, bankalara, o avukatı sırtlayan barolara beddua et.Bütün milleti ve yedi ceddi deyip nerelere uzanan saldırganlık yapma.
 • Hakkı SöyleHakkı Söyle9 ay önce
  Sigortanızın da kaskonuzun da tazminatınızın da faizli cezalarınızın da aç gözlü avukatınızın da Rabbim belasını versin.Bazı utanmazlar bir de haberi okumadan şehidimizi borçlu çıkarıp şer'an faizli sistemi savunmuşlar.Onlara da yazıklar olsun.
 • osman özkanosman özkan9 ay önce
  bu avukatın avukatlık belgesini iptal edip vatana ihanet suçundan dava açmayanların geçmiş ve gelecek yedi ceddine lanet olsun
 • CemilCemil9 ay önce
  Sen cok durustsun heralde.
 • Mehmet Mehmet 9 ay önce
  Avukatlar aldıkları paranın vergisini veriyorlarmı hiç san miyorumadalet bakanlığına suç duyurusu avukatlar müşterisen aldığı paraya neden fatura kesmiyorlar bu hursızlıktır vergi kaçırmadır
 • Ruhi Ruhi 9 ay önce
  peynir ekmek yimenize gerek yok 55 bin kisi 1 tl verse borç kapanir bizde 1 tl verdik deye aç kalmayiz
 • LeylaLeyla9 ay önce
  Batıdan kopyalanmış avukatlık sisteminin değiştirilerek, avukatların, mahkemeye iki mektup yazarak fahiş paralar kazanmalarının önüne geçilmesi lazım. Avukatların çoğu haciz üzerinden para kazanır oldu. Onlar utanmayabilir, bu sistemin sürüdürülmesine gerekçe olabilir mi?
 • OguzOguz9 ay önce
  Yazıklar olsun sizede paranızada onurunuza da insanlığınızada şerefinizede.Para bu para bir insanın hayatından önemlimi?Milleti için maddi olarak değil kendi canından vazgeçmiş böylesine kutlu makamdaki birini affetmek,insanlık adına borcunu silmek,Allah rızası için yaptıklarına üzülmek,hayatını dar ettiğiniz için üzülmek,vicdansızlığınıza üzülmek bu kadar mı zor?ama tabii PARA OLMUŞ HAYATINIZDA AHRETİNİZDE İNSANLIĞINIZDA.YAZIKLAR OLSUN!
 • kendinizi şehidin yerine koyunkendinizi şehidin yerine koyun9 ay önce
  şerri şerifte şehitler borç ödemezmi.şehit Allahtan en büyük makamı alıyor fakat şehitte olsan kul hakkı müstesna.şehit kardeşimize sorma fırsatımız olsa borcunumu ödemek ister yoksa.devletimiz sagolsun şehit yakınını işe alıyor.emekli maaşını baglıyor çift tazminat veriyor.şimdi şehit olsam borcumun ödenmesini isterim.yoksa çocuklarım bu paraya cep telefonu alır fuzuli harcar.nihayetinde çocuk acıyla ne yaptıgınıda bilmez benim para çarçur olur borçta ahirette üstüme kalır.lütfen kendinizi şehidimizin yerine koyun o neyapmak isterdi onu düşünün.
 • pınardemirpınardemir9 ay önce
  adalet bakanlığı bu çarpık düzeni düzeltmeli söz milletin olmalıdır...keyfiyet düzeni ne zaman değişecek...toplumda infial yaratan kararlara imza atarlarken halk olarak bu demir yumruğu devletten bekliyoruz... yazıklar olsun...bu habere
 • HakikatHakikat9 ay önce
  Bu avukatın yatacak yeri yok,ne bu yangından mal kaçırır gibi acele mahkemeye koşmalar;metin feyzioğlu sesini çıkarsana bu arakadaşına kesin senin tayfandandır,ama bunlar doğruyu yanlış yanlışı doğru göstermesini çok iyi becerirler,ahiret alemi bunlar için en iyisini yapacak emin olabilirsiniz.umarım senin başınada böyle bir hacz olayı gelir aklın başına gelir soysuz avukat.
 • Allahım borçlarımıza eda verAllahım borçlarımıza eda ver9 ay önce
  eski dualarımız borçlulara eda hastalara şifa diye başlardı.biz eskilerin en büyük korkusu borçtu hele borçla ölmek.annem babamoglum ölürsek şu kişilere borcumuz var şukadar paramız var aman beni kul hakkıyla gönderme derdi.hayırlı evlatlarda babalarının malı olmasa bile borcunu ödemeye çalışırdı.demekki toplum olarak çürümüşüz.borcu ödemeyen mirascılara kızmıyoruz alacaklıya kızıyoruz.biz ölsek demekki bizim mirascılarda borcumuzu ödemiyecek.gidecek laptop alacak fuzuli masraf yapacak bizi borçlu bırakacak.benim gibi yaşı kemale gelenler aman evlatlarımıza güvenip borç bırakmayalım.borçlarımızı eda edelim.
 • borçlu ölmek istememborçlu ölmek istemem9 ay önce
  hanginiz borçlu ölmek istersiniz.elbetteki bu kardeşimizde borcunun ödenmesini ister.tazminatlar emekli maaşı geride kalanlara fazlasıyla yeter.ben şehit olsam kul hakkıyla gitmeyi istemem.siz şehide iyilikmi yaptıgınızı zannediyorsunuz.bu borç ödenmese paranın şehide ne faydası var.öbür tarafta para geçmiyor.osmanlıda bir kişi ister şehit ister normal vefat etsin terekesinden önce mehir borcu sonra borçları ödenir kalanı mirascılara pay edilir.
 • AdilAdil9 ay önce
  O nasil bir araba ki arkadan carpmayla 100 bin tl masraf cikiyor? Demek ki paralari var ki luks arabaya biniyorlar. Adam sehit olmus yemeden icmeden borc tahsiline gidilmis. Yaziklar olsun.
 • müslimmüslim9 ay önce
  iyiki kredi çekememiş yoks faizle öbür dünyada işi zor. faiz alan ve veren Allaha ve Resülüne savaş açmıştır.
 • halil45halil459 ay önce
  avukatlik elinden alinsin...nsiz avukat
 • Çağlayan Çağlayan 9 ay önce
  Yazıklar olsun
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Sizi gibi ailenin de acukatında Allah belanızı versin soysuzlar. Hepimiz sıcak yatağımızda rahat uyurken şühadamız canını verdi. Gebermessiniz daha düşük arabaya binseniz..soyunuzda ermenilik var şahsiyetsizler
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Sizi gibi ailenin de acukatında Allah belanızı versin soysuzlar. Hepimiz sıcak yatağımızda rahat uyurken şühadamız canını verdi. Gebermessiniz daha düşük arabaya binseniz..soyunuzda ermenilik var şahsiyetsizler
 • BekirBekir9 ay önce
  Sehitlerin tüm borclari devlet tarafindan ödenmelidir. ..
 • SedatSedat9 ay önce
  Metin feyzioglunun avukatlarındanda bu beklenir barolar birligine devlet el koysun.
 • adoado9 ay önce
  bu şerefsiz ....avukat kimya kimyabu utanmaz arlanmaz kimya ya şehitlerimizin borcu varsa silinecektir kanıyla canıyla bu vatana şehit gitti bu çocuk içimden yaralandım ağladım sızladım yazacak birşey bulamadım nalet olsun böyle insanalra ya oçocugun borcu bu devlete varsa onu biz ödemeye hazırız kardeşim biz penir ekmek yeriz bu çocuğun borcunu öderiz
 • Emekli48Emekli489 ay önce
  Avukat suçluda, alacaklılarda şehitin kardeşinin topladığı paraları almış. Borç 109 bin olduğuna göre manevi tazminatta var sanırım. Vazgeçiverseler olmaz mı sanki.
 • HakanHakan9 ay önce
  ulan rezil avukat bu yaptığın nedir??Senin gibi avukat olmaz olsun sen kime yaranmaya çalışıyorsunda devletimiz için canını veren bir kardeşimizin hakkına tecavüz etmeye kalkıyorsun...Belkide karşı taraf senden daha insaflı olacak ve parasını istemeyecek....
 • Ahmet SANCAKAhmet SANCAK9 ay önce
  Bir yolunu bulur yine yırtar bu avukat.Suçlu yine onu tutanlar olur..Benim arkadaş bir avukat arkadaşın arabasında iken kaza yapmış.Polis yüzde yüz avukatı suçlu bulmasına ve kendileride suçlu olduğunu konuşmalarına rağmen sonuç, gariban karşı tarafdan bir de tazminat aldılar.
 • mevlütmevlüt9 ay önce
  bu avukatların büyük çoğunluğu. ..
 • Mehmet Mehmet 9 ay önce
  Senin gibi avukatin Allah belasini versin alin elinden Bunun diplomasin...
 • ssssssssss9 ay önce
  yazık be..yazacak çok şey var ama buraya sığmaz..
 • Quentin SalikaraQuentin Salikara9 ay önce
  Devlet sahip çiksin boyle uzuntulu haberin olusmasina izin vermesin onune geçsin bir vakif kursunlar avukat isini yapmishabercilerde algi opération yapiyorlar siz verin sehidin borçunu
 • Ayyıldız Ayyıldız 9 ay önce
  Böylesi....... böylesi şerefsizler. Kim ne anlarsa anlaşın en ağır kelime neyse ben bu alçağa o sıfatı layık görürüm. ...
 • Osman19Osman199 ay önce
  Afrinde savastigimiz Sirtlanlarin içimizdeki versiyonu avukat ... Madem Avukatlik yapmaya ehil degilmis, diploma ve ruhsatini derhal iptal edin
 • MilletMillet9 ay önce
  Bu avukat soysuzdur .Bu deyyusun elinden diploması alınıp hapse atılmalıdır .Adi gavurun tekidir, şerefsizdir, soysuz köpektir

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018