Şeb-i Yelda'da Kudüs'e şiirler

Yılın en uzun gecesi, Kudüs'e yazılan şiirlerle karşılanacak.

21 Aralık 2017 Perşembe 17:34
Şeb-i Yelda'da Kudüs'e şiirler

Esenler Belediyesi, Şeb-i Yelda'da yani yılın en uzun günü 21 Aralık'ta şiir gecesi düzenliyor. Türkiye'nin önde gelen 6 şairi, "Şeb-i Yelda'da Şiir" gecesinde, Kudüs'e yazılan şiirlerini İslâm coğrafyasında akan kan ve gözyaşının son bulması için seslendirecek. Şairler; Abdülbaki Kömür, Bestami Yazgan, Cengiz Demir, Mehmet Can, Nurullah Genç, Şeref Akbaba "Kudüs" temalı şiirler okuyacak. "Akustik İstanbul" grubu da geceye özel bir dinleti sunacak.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun da katılacağı "Şeb-i Yelda'da Şiir" gecesinde kurumunuzu temsilen bir arkadaşımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Tarih              : 21.12.2017 Perşembe

Saat                : 20.00

Yer                 : Otağ-ı Hümayun     Yıldız Teknik Üniversitesi / Davutpaşa Kampüsü

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Aralık 2017 Perşembe 17:34

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Ocak 2019