Sarıgül: Erdoğan dünya lideridir

CHP'li Mustafa Sarıgül, katıldığı radyo programında Başbakan Erdoğan için 'O artık bir dünya lideri' dedi.

07 Kasım 2013 Perşembe 15:16
Geçtiğimiz günlerde yeniden CHP'ye katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kral FM'in konuğu oldu. Kral Grup Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay'ın sorularını cevaplayan Sarıgül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında "O bir dünya lideri" ifadesini kullandı.

"ERDOĞAN ARTIK DÜNYA LİDERİDİR"

"Diyelim ki aday oldunuz ve seçimi kazandınız, İBB başkanı oldunuz. Başbakan ülkeyi yönetiyor, AK Parti hükümeti var. İstanbul'da işler aksar gibi durum olur mu? Şişli'deki belediye başkanlığı döneminizde böyle bir aksama yaşadınız mı?" sorusuna ise Sarıgül şöyle cevap verdi: "Ben 14.5 yıldır belediye başkanıyım, uzun yıllardan beri AK Parti ile çalışıyorum. Sayın Başbakan dünya lideri artık, İstanbulla ilgilenmez. Bu zaten doğru bir şey değil."

KILIÇDAROĞLU: SARIGÜL'E KATILMIYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün bu sözlerine, katıldığı televizyon programında cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, "Dünya lideri olan bir kişinin, öncelikle kendi komşularıyla ilişkileri iyi olur. Erdoğan'ın ilişkileri İran'la mı iyi, Irak'la mı iyi, Suriye ile mi iyi Mısır ile mi? Hiçbiriyle iyi değil. Liderlik farklı bir şeydir. Kendi ülkesinde lider olamayanın, dünyada lider olma şansı yok. Sizin kendi kendinizi dünya lideri olarak ilan etmenizin anlamı yoktur. Başkalarının sizi lider olarak görmesi gerekir. Yabancı bir basın mensubu soru sorduğu zaman, o lider olan kişinin basın mensubunu suçlama hakkı var mı" şeklinde konuştu.

Liderliğin farklı bir olgu olduğunu kaydederek Sarıgül'e "Sen liderliği bilmezsin" imasında bulunan Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün sözlerine katılmadığını ifade etti.
Haber Tarihi: 07 Kasım 2013 Perşembe 15:16

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü