Şaibeli kazanın şoförünü de FETÖ savunmuş

2003 yılında Ankara Temelli’de geçirdiği şüpheli trafik kazasında Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun vefatına ilişkin çok çarpıcı yeni bilgiler ortaya çıktı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 07:01
Şaibeli kazanın şoförünü de FETÖ savunmuş

OSMAN YİĞİT / ANKARA2 Eylül 2003’de Eskişehir-Ankara Yolu üzerinde ‘şüpheli’ bir trafik ‘kaza’sında ağır yaralanıp 8 Eylül günü hastanede hayatını kaybeden Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun vefatına ilişkin çok çarpıcı yeni bilgiler ortaya çıktı. Dönemin siyaset kulislerine vakıf önemli bir ismin Akit’e aktardığı bilgilere göre Vali Yazıcıoğlu, vefat ettiği kazanın yaşandığı gün, daha önce bilinenin aksine sadece göz muayenesi için değil, AK Parti üst yönetiminden gelen bir teklifi görüşmek üzere Ankara’ya geliyordu. Görüşmede, Vali Yazıcıoğlu’na yaklaşık 6 ay sonra gerçekleştirilecek yerel seçimlerde çok önemli bir büyükşehrin belediye başkanlığının teklif edileceği kaydedildi.

Bu arada kazadan çizik bile almadan sağ kurtulan araç şoförü Berkant Korkut’un avukatlığını, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in firari avukatı ve FETÖ avukat imamı Nurullah Albayrak’ın üstlendiği ortaya çıktı. Ankara’ya 36 km kala Temelli mevkiinde 2 Eylül 2003 günü yaşanan trafik kazasında ağır yaralanan Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu ve Denizli Ziraat Odası Başkanı Haldun Tellioğlu hayatını kaybetmiş, araç sürücüsü Berkant Korkut hiç yara almadan kurtulmuştu. Bu yeni bilgi ve gelişmeler doğrultusunda, konunun tekrar ele alınması bekleniyor.

 

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:01

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü