Sahibinden'e soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu, e-ticaret sitesi sahibinden.com hakkında, hakim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye kullandığı, iddiasıyla soruşturma başlattı.

13 Ekim 2017 Cuma 21:50
Sahibinden'e soruşturma açıldı

Rekabet Kurulunca, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı.
Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ'nin online otomotiv ilanları pazarında sahip olduğu hakim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye kullandığı iddiasıyla yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgelerle yapılan tespitleri değerlendiren Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, online otomotiv ilanları alanındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Kurul, bu soruşturmanın, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti AŞ hakkında daha önceden açılan soruşturmayla birleştirilmesini de kararlaştırdı.

Rekabet Kurulunca, şirketin faaliyet gösterdiği alandaki hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiasıyla da soruşturma açılmıştı.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 21:50
 • muratmurat19 sa önce
  sahibinden fahiş fiyata halen devam ediyr
 • TurgutTurgut2 gün önce
  Emlak sektorü ile şahlanan bu site,ne yazıkki en buyuk darbeyi yine bu sektore vurmuştur.isine gelmeyen üye olmasın diyor heriflèr.ticari ahlak sıfir.insallah hukümet gereğini yapar.adeta sahibinden.com a calısiyoruz.haķķımızı da helal etmiyoruz..
 • HasaanHasaan2 gün önce
  Emlak da incelenmeli fiyatlar çok yüksek ilan başına 50 lira fiyat istiyorlar
 • İsmailİsmail3 gün önce
  Beyan ettiği ve ödediği vergiler incelenirse herşey ortaya çıkar.
 • tayfun izgütayfun izgü3 gün önce
  Aylık 100 ilana senede 20.000 tl den fazla alıyor, geçen sene başladılar fahiş fiyat politikasına sektörün çoğuda mecbur gibi sahibiden i fazla karlı gösterip amaçları iyi bir fiyata satmak.. sevindirici bir haber inşallah fiyatlar düşer