Saadet Partisi'nden bir refendum açıklaması daha! Son karar...

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklarını ancak, kampanya yürütmeyeceklerini belirterek, "Gerilimi artırdığı için hayır kampanyası yapmayacağız. Hayır diyenlerle ortak bir çalışma yürütmeyeceğiz" dedi

Saadet Partisi'nden bir refendum açıklaması daha! Son karar...
Eklenme: 21 Şubat 2017, 08:28

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, il örgütü üyeleriyle birlikte Antalya Öğretmenevi'nde gazetecilerle bir araya geldi. Karamollaoğlu, karmaşık bir dönemden geçildiğini, Türkiye'nin de yer aldığı bölgenin dışında yaşayanlar tarafından yeniden şekillendirildiğini söyledi. Mevcut haritanın uygun görülmediğini belirten Karamollaoğlu, şöyle dedi:

"Yeni bir taktik uygulanıyor. Bu hengamede nerede olacağımızı bir türlü belirleyemiyoruz. Kör dövüşü yapıyoruz. 'Geliyorum' diyen tehlikeler var. Ortadoğu kan gölüne döndü. Türkiye ABD'nin gazına geldi ve Suriye direnişine katıldı. Ancak Ruslar'ı kimse hesap etmedi. İran da devreye girince muhaliflerin başarılı olma şansı ortadan kalktı. Suriye'de böyle olacağı ve kan gölüne gireceğimiz belliydi. Başladığımız yere döndük. Kendi stratejimizi belirlemezsek Ortadoğu'nun bölünmesine engel olamayız."

"SIRTIMIZDAN BIÇAKLANDIK"

Türkiye'nin birilerine dayanmadan Ortadoğu'da kendi başına politika izleme imkanını kaybettiğini ileri süren Karamollaoğlu, Türkiye'nin müttefiklerini belirlemede büyük hata yaptığını vurguladı. Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Sırtımızı dayadığımız ülkeler bizi arkamızdan hançerliyor. Hükümet de bunu kabul etti. Son dönemde yeniden İsrail ile dostluk kurduk. Dış tehdit varken başkanlık sistemi gündeme gelmesi gereken en son konuydu. Bizi kamplaşmaya doğru itiyor. Halbuki biz onu körükler bir tavır sergiliyoruz. İç politikamızda, ekonomide geldiğimiz nokta çıkmaz sokak. Varlık Fonu adeta yokluk fonu. Fon dediğimiz şey bizim kıymetlerimiz. Ne kadar birikmiş değerimiz varsa hepsi pazarlanıyor. IMF'nin getirdiği şartlardan daha beter şatlar getirir. Darboğazın içindeyiz. Ekonomimiz canlanmıyor. Doğu Anadolu boşalıyor. Tarım politikaları yanlış. Fabrika neredeyse kalmadı."

"KANDİL'LE AYNI SAFA KONMAK"

Türkiye'nin en büyük sorununun ne yapacağını bilememesi olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, "Hükümet olmak 'Posta koymak' demek değil. Benim söylediklerim karşısında ya 'Uyduruyorsun', ya da 'Biz bunun tedbirlerini aldık da senin haberin yok' derler. Beni Kandil'dekilerle aynı safa koymanın mantığı yok. Ben Kandil'le hiçbir zaman ayna safa düşmedim" diye konuştu.

SONUÇ DEĞİŞMEYECEK

Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin politikalarında zihin karışıklığı olduğunu iddia etti. Hükümetin problemlerle ilgileneceğine başkanlık sistemiyle uğraştığını ileri süren Mollaoğlu, şöyle devam etti:

"Referandumda 'evet' de 'hayır' da çıksa hiçbir şey değişmeyecek. Cumhurbaşkanı her şartta zaten etkili. Sadece Cumhurbaşkanının partili olması geliyor. Zaten Cumhurbaşkanı partili gibi davranıyor. Maalesef kutuplaşma meclise sıçradı. Türkiye'de kaos var. Bir problemi önleyeceğim derken başka bir problem yaratıyorsunuz. Başkanlık sisteminde adalet mekanizmasını oluşturabilecek problemler doğacak. İktidar herhangi bir şekilde bir mesele ile suçlanırsa hakimlerin vereceği karar o zaman önem tutar. Türkiye'de böyle bir endişe var."

KAMPANYA YOK

Referandum öncesi tavır ve söylemlerin zamanla yumuşayacağını düşündüğünü anlatan Karamollaoğlu, siyasetçilerin buna mecbur olduğunu söyledi. 'Hayır 'oy vereceklerle ortak çalışmayacaklarını vurgulayan Temel Karamollaoğlu, "Kampanya yapmayacağız, çünkü masraf getiriyor ve ayrıca gerilimi artırıyor. Ortamlarda 'hayır' dediğimizi dile getiriyoruz. Kimseyle bir araya gelip ortak bir çalışma yapmak istemiyoruz" dedi.

 
Haber Tarihi: 21 Şubat 2017, 08:28
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

İBRAHİM

bir yerlerden sinyal mi aldınız da fikir değiştirdiniz. meclise girme umudunuzmu kayboldu kendi şahsi bekanız mı yoksa hızlı karar alabilen devlet bekasımı önemli siz fikir partisi olarak hocamızın fikirlerini dışarıdan dahi olsa sunabilirdiniz amacınız önce devlet-millet ise güçlü devlet olmazsa ne din kalır ne namus etrafımızda görüyoruz insanlar zelil bir vaziyette şer değil hiç olmazsa ehveni şerde bir ittifak ta olabilrdiniz makam arzunuz yoksa.

Cevapla

esat

Haklısın bunu sizi tanıyınca anladım.

Cevapla

esat

Sizde .... Avrupa Birliği konudunda chp ile aynı saftasınız chp li mi oldunuz. Paralel konusunda perinçekle hemfikirsiniz Perinçek çi mi oldunuz?

Cevapla

esat

Bu millet akp nin nelerini affeti bi bilsen.

Cevapla

esat

Sen bizim için endişelenme neye hizmet ettiğimizi çok iyi biliyoruz.

Cevapla

esat

Merak etme ....  Sizin gibi sürakli tüh yanıldık demeyiz.

Cevapla

esat

Evet evet biliyoruz bu yüzden gelmiyoruz

Cevapla

esat

Onunda kim olduğu belli.

Cevapla

esat

Bizi bekleleme git herzamanki gibi yalan yanlış ne varsa onları alkışla

Cevapla

esat

Amerika da yahudi lobisine 67 milyondolar..

Cevapla

esat

...kendin birşey anladın mı?

Cevapla

esat

Önemli olan Allah kimseyi sizin gibi saf dışı bırakmasın

Cevapla

esat

Tayyip sana hayırlı olsun başkanlık

Cevapla

esat

Bir sakıncası mı vardı nasıl olsa oyumuz 0, bilmem kaç

Cevapla

esat

Birincisi yalançı ne olsun? Ikincisi Temel dede deyebilirsin ama .....diyemezsin.

Cevapla

esat

En azından ... Dost yanlışı görünce uyarır. ..daha fazla itmez.

Cevapla

esat

He he bir akıllı sizsiniz o yüzden her kes tarafından ...

Cevapla

esat

Tüsiat ... kimin zsmanında kazanmış acaba?

Cevapla

esat

Biz 28 şubatı da 28 şubat ürünü akp yi de akp nin ürünü sizi  de unutmadık..

Cevapla

esat

Pekiyi sen nesin ...adam

Cevapla

esat

Milli görüşcüsün evet diyorsun yalanç ne olsun

Cevapla

esat

Geçmişine bakamayan geleceğini göremez. Öyleyse geçmişe bakıp geleceği yorumliyacak olursak: 3 yıl sonra ne olur? Paralel dedikleri Ergenekon gibi kahraman, ..... burdaki Aktroller de her zamanki gibi sorgulamadan alkışlayan...........

Cevapla

By Slh

Ali beyyHristiyan dunyasi cennete bilet satarken sizlerde cehenneme satiyordunuz. bence

Cevapla

Abidik gubidik

Saadetin nuri si

Cevapla

Vatan sana canım feda

Tayyip çalışacak bunlar ön planda olacaktı.O zaman tayyip iyi olacaktı.Akil olarak kapasite olarak insan olarak ...ı olamazsınız

Cevapla

HAKAN

İnsanlar içerisinde iman edenlere düşmanlık bakımından en şiddetli olarak yahudiler ile, şirk koşanları bulacaksın. Onlar içinde iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da «Biz hıristiyanlarız» diyenleri bulacaksın. Çünkü onların içinde keşişler ve râhipler vardır ve onlar büyüklük taslamazlar. maıde 82mutlu ve putlu azgınların yanında yer almak onlarla aynı düşünmek ben müslümanlardanın diyen birinin sözü olmamalı...

Cevapla

Fikri Kılçık

Bizi üzdün be Karamolla.Biz de meydanları doldurduk,sizi bekliyorduk.

Cevapla

cengiz yaşaru

düşmedin de neye hizmet etmektesin

Cevapla

Yunus

Nerde kaldı eski milli görüş nerde saadet Muhsin hocaya erbakan hocaya kurban olun böyle bu adam ne geldi nede gelecek Azdınız Her nimet var diye nanķörler.

Cevapla

emre

Onursuz karaktersizlin sınırı olmaz karaktersizlik icinizde var çıkın yollarda Hayır oyuda isteyinmunzurlar

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?