Rusya'nın terör örgütü YPG ile anlaşmasına Ankara'dan ilk cevap

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Rusya'nın Afrin'de PKK'nın Suriye kolu YPG ile anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

20 Mart 2017 Pazartesi 19:26
Rusya'nın terör örgütü YPG ile anlaşmasına Ankara'dan ilk cevap

Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, YPG ile Rusya'nın Afrin'de anlaşmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş şunları söyledi:

Suriye'nin kuzey bölgesinde bri terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili taraflara belirtiyoruz, Rusya da ABD'de bunu biliyor. Türkiye'nin bölge siyasetine ilişkin en önemli rezervlerinden birisi bu. Malesef bölge, özellikle Münbiç ve Rakka operasyonu hem ABD hem Rusya son kararlarını gözden geçirecekler.

Biz Türkiye olarak bu bölgelerin tamamının etnik, kültürel ve mezhebi yapısının korunmasından yanayız. Rakka, Afrin ve Münbiç'in etnik yapısı korunmalıdır.

Hem Ruslarla hem Amerikalılarla konuşuyoruz. Münbiç ve Rakka operasyonuyla ilgili henüz net bir karar yok.

Türkiye, PYD unsurları yer almazsa DEAŞ'tan bölgenin temizlenmesi ve kurtarılması sürecinde etkin bir şekilde yer almaya hazırdır.

Rusya'dan flaş terör örgütü YPG açıklaması

Uluslararası ajanslar ‘acil’ koduyla duyurdu! Rusya’dan beklenmedik hamle!

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 19:26

YORUM YAZ

 • Nilgun canikogluNilgun canikoglu1 yıl önce
  "Pyd" yer alırsa düne kadar estirenler bir şey yapamiyacakl ar,"
 • SamiSami1 yıl önce
  Birde bu teröristlere yardım edilmesi için Barzaninin çapulcularina koridor açıldı.Ya şu AKP de dış politikadan anlayan bir Allahın kulu yok mu?
 • Rusya'danRusya'dan1 yıl önce
  S 400 alıp bölgenin lideri olacaktık. Olmadı bölgenin alay konusu olduk.
 • aliali1 yıl önce
  Israil terörist değil Ermenistan terörist değil rusya terörist değil abd terörist değil ab Devletleri terörist değil sadece bin seneden beri Türklerle beraber yaşanan ... teröristtir.Çünkü gocleri yoktur. Değerleri güçlüdür onun için onlar terörist değil..
 • TufanTufan1 yıl önce
  Bizim güçsüz görüntümüz ülkeye zarar veriyor.Daha ciddi tedbirlere ihtiyaç var. Asker sayısı artmalı, dış siyasette 10 cephe açmak yerine sıklet merkezi yapılmalı.Uçuruma gitmeyelim kurban olayım. Biraz düşünelim kafayı ellerimizin arasına alalım. Bu gelişmeler bizi Afganistan yapar. Güneyimizde kurulacak devlet terörün üs bölgesi olacak. Görmüyor musunuz. Bence herşey çok açık.
 • Keyfi kararlarla,Keyfi kararlarla,1 yıl önce
  Suriye politikamızı çıkamaza sokanlar, şimdi de tüm yetkileri tek elde toplayıp meclisi işlevsiz hale getirmek istiyorlar. Bu millet buna izin vermez.
 • Suriye'ninSuriye'nin1 yıl önce
  Sınırları değişirken, Türkiye 'nin bir referandum sürecine sokulması bile büyük gaflettir.
 • Üç generalin Üç generalin 1 yıl önce
  fotoğrafına dikkatimizi çekip gerçekte Membiç'te oluşan Özerk Pyd Bölgesini gözden kaçıranlar utansın.
 • aliali1 yıl önce
  nasıl izin vermeyeceğimizi açıklar mısınız sayın Kurtulmuş
 • asim keskinasim keskin1 yıl önce
  peki, türkiyenin niye böyle bir oyun plani yok, mesela Rusyada yada baska ülkeerdeki muhaliflerle neden isbirligine girip oralarda kaos cikarmiyor. tabi yaparken gizli olmali yoksa tellal calarak, vay biz arkadan degil gögüs gögüse carpisisriz naralariya, degil,,o devir geceli yüz yil oldu.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü