Rusya'dan Türkiye'ye kritik çağrı: Boğazları Amerikan savaş gemilerine kapatın

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma milletvekili Aleksey Juravlyov, Türkiye’nin Amerika savaş gemilerine boğazları kapatması tavsiyesinde bulundu.

17 Ağustos 2018 Cuma 23:48
Rusya'dan Türkiye'ye kritik çağrı: Boğazları Amerikan savaş gemilerine kapatın

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma milletvekili Aleksey Juravlyov dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Juravlyov, Türkiye'nin Amerika savaş gemilerine Boğazlar'ı kapatması tavsiyesinde bulundu.

Kafkassam'dan Fuat Safarov'un haberine göre, ABD Donanması'na bağlı USS Carney adlı güdümlü füze destroyerinin Karadeniz'e giriş yaptığına dikkat çeken Rus milletvekili, bir Rus televizyonunda yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

"ABD Karadeniz'de sürekli askeri tatbikat düzenliyor. Yanına da Ukrayna ve Gürcistan'ı da almayı planlıyor. Bu tür tatbikatlarla Rusya'yı korkutamazsınız. Bu aslında Türkiye'ye yönelik de bir tehdit sayılmakta. Çünkü ABD Karadeniz'de askeri bir müdahelede bulunmakta. Benim Ankara'ya tavsiyem: Boğazları Amerika'nın savaş gemilerine kapatınız"

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2018 Cuma 23:48

YORUM YAZ

 • ihsanihsan5 ay önce
  sıra onada gelecek iş oraya gidiyor
 • ahmetahmet5 ay önce
  KIRIM İŞGALİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYIZ! Amerikan maymununa, Moskovanın ayısına ikisinin dayısına(İSRAİL) arşı devamlı tedbirli ve teyakkuzdayız....Önemli olan TÜRKİYENİN ÇIKARLARI VE HAKKANİYET ne gerektiriyorsa onu yaparız...
 • halil45halil455 ay önce
  evet rusya hakli , bogazlar amerikaya kapatilsin,
 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci5 ay önce
  Ruslar daha bir destek filan olmadan emir vermeye başladı. bunlar şerefsizdir.
 • abdulcabbarabdulcabbar5 ay önce
  ABD ile sorun yok, ABD yi ele geçirmiş olan para baronları ile sorun var... Bu iki konu ayırt edilmeli...Zaten hadislerden anlaşılan odur ki; ABD de dizginlerini o çetenin elinden kurtaracak...Rusya gibi Türkiyeye yardım edecek...Zira o çetenin mali gücü Dünyanın toplam ülkelerinin toplam gücünün 5 katı...
 • samisami5 ay önce
  aslinda o gemiler bogazdan gecerken, alttan .... yerlestirip karadenizde patla...caksin. iki iti birbirine .....
 • ......5 ay önce
  adam doğru söylüyor
 • MücahitMücahit5 ay önce
  Bu Amerikan itleri, işi savaş boyutuna kadar getirdilerse kıyamet yakın demektir. Lakin önce Amerikanın kıyameti kopacak, o kesin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019