Rusya'dan Türkiye açıklaması: Yeniden başlatmaya hazırız

Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev, Türkiye'nin, hava savunma sistemi S-400’ün yanı sıra tank koruma komplekslerine, silah ve mühimmatlara da ilgi gösterdiğini söyleyerek,"Türkiye ile tam kapsamlı askeri-teknik işbirliğini yeniden başlatmaya hazırız." dedi.

17 Mart 2017 Cuma 08:38
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Yeniden başlatmaya hazırız

Türkiye'nin Rosoboronexport'un en önemli partnerlerinden biri olduğunu ifade eden Miheyev, "Askeri-teknik işbirliği alanında daha perspektifli ve karşılıklı çıkarlara dayalı projeler üzerinde görüşmeler yürütüyoruz. Ankara özellikle farklı menzillere sahip hava savunma sistemlerine büyük ilgi gösteriyor. Türkiye, bunun yanında aktif ve pasif tank koruma komplekslerine, tüfeklere ve mühimmatlara, Savunma ve İçişleri bakanlıklarının ihtiyaç duyduğu özel ürünlere ilgi duyuyor" dedi.

'TÜRKİYE İLE ASKERİ-TEKNİK İŞBİRLİĞİNİ YENİDEN BAŞLATMAYA HAZIRIZ'

Öte yandan Miheyev, Türkiye ile tam kapsamlı askeri-teknik işbirliğini yeniden başlatmaya hazır olduklarını söyledi.

Rosoboroxeport olarak 9-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek IDEF-2017 Savunma Sanayii Fuarı'na katılacaklarını belirten Miheyev, bunun, Türkiye ile tam kapsamlı askeri-teknik işbirliğini yeniden başlatma yolunda atılacak ilk adım olacağının altını çizdi.

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 08:38

YORUM YAZ

 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  nato nun yüzünü şeytan görsün durmadan türkiyede darbe yaptırdı fetö arkasındada< o var gladyosu
 • İnan Doğruİnan Doğru1 yıl önce
  Şu an Türkiye kendi tankını yapıyor niye tank alsın ki?
 • FerdıFerdı1 yıl önce
  Türkiye kendi yapmalı
 • ll1 yıl önce
  he bizi abd,ypg,lpg savaşa sokacak anlaşsınlar tabi bu ülkede herşeyin düzeleceğine inancım var fakat abd,rusya ve arabia dostluğuna hiç inanccımım yok bunlar apacık düşman devlet büyüklerimizin koşarak gitmelerine bir anlam veremiyorum hatta bundan korkuyorum bunlardan zarardan başka bu ülkeye bişey gelmez ama anlamış değilim ?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018