Rusya'dan Türkiye açıklaması: Artık başlatacağız

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, tarımürünlerinin ticaretinde Türkiye ile bir anlaşmazlık yaşanmadığını belirtti.

13 Ekim 2017 Cuma 20:48
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Artık başlatacağız

Rusya’nın Voronej kentinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Dvorkoviç, Türkiye'nin, Rusya'dan ithal ettiği bazı tarım ürünlerine onay şartı getirmesinin ciddi bir sorun olmadığını söyledi.

Türk yetkililerle düzenli bir şekilde görüşmelerin devam ettiğine ve bir anlaşmazlığın olmadığına işaret eden Dvorkoviç, “Sanıyorum domates konusunda somut adımlar atmamız bekleniyor. Rus üreticilere zarar vermeden domates ithalatını belirli bir miktarda başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir süre önce yaptığı açıklamada, Ekonomi Bakanlığının 9 Ekim itibariyle Rusya'dan ithal edilen bazı tarım ürünleri için konsolosluk ya da ticari ateşe onay şartı aramaya başladığını açıklamıştı. Söz konusu şart, buğday, ham ayçiçek yağı, Mısır, kuru bezelye, çeltik, ayçiçeği küspesi ve makarnalık buğday ürünlerini kapsıyor.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 20:48
 • MuratMurat3 gün önce
  Rusya bizim komsumuz.Rusya bizim Abimiz Kardesimiz Rusya Türkiye Iran el elle. Okusun Kim bize meydan!! Baris Huzur Sevgi Saygi Sefkat! Ok OkOk Ok
 • ceyhunceyhun3 gün önce
  yıllık 260 milyon dolar ihracatı olan domates. ..çeyrek milyar dolar. ..
 • 3 gün önce
  Arkadaş ne dometesmiş yaaa! Nerdeyse herhün manşet oluyor. Bu sefer de biz satmıyoruz diyelim. Ruslar dometesi çok pahalıya yesinler de anlasınlar Antalyayı Konyalyayı.:)
 • ikraikra3 gün önce
  Lan ne donatesmis be...ben sadece salca oluyor saniyordum..iki ulke arasinda krizde oluyormus.:))