Rusya'dan Türkiye açıklaması: Artık başlatacağız

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, tarımürünlerinin ticaretinde Türkiye ile bir anlaşmazlık yaşanmadığını belirtti.

13 Ekim 2017 Cuma 20:48
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Artık başlatacağız

Rusya’nın Voronej kentinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Dvorkoviç, Türkiye'nin, Rusya'dan ithal ettiği bazı tarım ürünlerine onay şartı getirmesinin ciddi bir sorun olmadığını söyledi.

Türk yetkililerle düzenli bir şekilde görüşmelerin devam ettiğine ve bir anlaşmazlığın olmadığına işaret eden Dvorkoviç, “Sanıyorum domates konusunda somut adımlar atmamız bekleniyor. Rus üreticilere zarar vermeden domates ithalatını belirli bir miktarda başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir süre önce yaptığı açıklamada, Ekonomi Bakanlığının 9 Ekim itibariyle Rusya'dan ithal edilen bazı tarım ürünleri için konsolosluk ya da ticari ateşe onay şartı aramaya başladığını açıklamıştı. Söz konusu şart, buğday, ham ayçiçek yağı, Mısır, kuru bezelye, çeltik, ayçiçeği küspesi ve makarnalık buğday ürünlerini kapsıyor.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 20:48

YORUM YAZ

  • MuratMurat5 ay önce
    Rusya bizim komsumuz.Rusya bizim Abimiz Kardesimiz Rusya Türkiye Iran el elle. Okusun Kim bize meydan!! Baris Huzur Sevgi Saygi Sefkat! Ok OkOk Ok

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018