Rusya’dan Hollanda’ya sert tepki!

Rusya liberal demokrat parti kurucusu ve Avrupa Parlamentosu üyesi Vladimir Jirinovski, Türkiye'nin Hollanda'ya gösterdiği tepkinin doğru olduğunu söyledi.

19 Mart 2017 Pazar 00:50
Rusya’dan Hollanda’ya sert tepki!

Hollanda'nın Türk Bakanlarına uyguladığı skandal politikalar konusunda sert açıklamada bulunan Rusya liberal demokrat parti kurucusu ve Avrupa Parlamentosu üyesi Vladimir Jirinovski, bu uygulamaların faşistlik dışında başka isimle adlandırmanın imkansız olduğunu dile getirdi.

"GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BATI'NIN ÇIKARLARINA UYMUYOR"

Batı'nın güçlü bir Türkiye istemediğine dikkat çeken Jirinovski, "Batı sırf bu yüzden her bir ülkenin uyması zorunlu olan yasaları bile ihlal etmekten sakınmıyor. Güçlü bir Türkiye Batı’nın çıkarlarına uymuyor. Türkiye’de güçlü bir yönetimin iktidara gelmesine yol açacak anayasa değişikliğine de sırf bu yüzden karşı çıkıyorlar. Türk Bakanların kendi seçmenleriyle görüşmesine engel çıkartıyorlar. Bunun tek sebebi güçlü Türkiye istememeleridir" dedi.

"YASALARA GÖRE TÜRKİYE HAKLI"

Türkiye'nin tavrının doğru olduğu söyleyen Jirinovski, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bence Hollanda’nın tavrına karşı doğru pozisyon seçtiler. Hollanda’nın yaptıklarını faşistlik dışında başka isimle adlandırmak zaten imkansız. Bu olayda hem uluslararası yasalara hem Türkiye yasalarına hem de Hollanda yasalarına göre Türkiye haklı. Bakanların dokunulmazlığı bulunuyor. Onların seyahat özgürlüğünü seçmenleriyle buluşmasını engellemeye kimsenin hakkı yok. Hollanda’nın zaten lale dışında bir şeyi yok. Haddinin bilmesi gerekiyor. Türkiye’nin bunlara layık olduğu cevabı fazlasıyla vereceğe inanıyorum" dedi.

Haber Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 00:50

YORUM YAZ

 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Biran için Putin Kafayı mı yedi diye düşündüm, Yanılmamışım. I.
 • HAYIREDDINHAYIREDDIN1 yıl önce
  PÖRTLEK FETOYA DESTEK VEREN ................BEN KORKMUYORUM EVETCILER HADI SIZDE CIKIN HER YERDE BAGIRIN
 • turkturk1 yıl önce
  HABER BASLIGI SACMA OLMUS. PUTIN DEMEMISKI. BU AYNI K K DEMESI GIBI.
 • Önder Önder 1 yıl önce
  Ruslarda hristiyan ama bizle çıkar ilişkisi var yoksa haçlı lobisi Katolik Ortodoks ve hristiyan ayırt etmez bir anda birleşir anlamazsınız.
 • Abdurrahmman Abdurrahmman 1 yıl önce
  Allahın selamı uzerinize olsun vallahi düşman içimizde gördüğüm düşman düşmandegildir görmediğin düşmandan kork aynı CHP FTÖ ğibi yoksa Hollanda Avrupa şu bu teferruat savaşırsın ya alırsın ya verirsin Allah yardımcımız olsun kardeşim
 • Jirinovski'yiJirinovski'yi1 yıl önce
  Rusya'da kimse dikkate almaz. Kendisi hükümeti veya devleti temsil etmez. Milleti kandırmayın.
 • osmanoğlu2023osmanoğlu20231 yıl önce
  vur vur inlesun barbar avrupa dinlesun...
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  BU SARIKAFALARDAN HAYIR GELMEZ..DEMEDİ DEMEYİN...
 • MetinMetin1 yıl önce
  Bu adamın haberini sanki rusya hükümetinin tavrı gibi sunuyorsunuz ve bunu daha öncede yaptınız. Bu adamın wilders ten pek farkı yoktur. Rusyada ağırlığıda yoktur. Yeni Akit insanları yanlış yönlendirmeyin.
 • Kurt2Kurt21 yıl önce
  Jirinovski'nin kim olduğunun bi önemi yok! Önemli olan ağzından dökülen doğrular! Muhalefet yapayım derken komik durumlara düşüyorsunuz, bu da zeka seviyenizi gösteriyor!!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018