Rusya'dan gönderildi! Türkiye'de bir ilk olacak

Rus şirketi Drive Electro, Otokar için ürettiği ilk elektrikli otobüsü Türkiye'ye gönderdi.

01 Eylül 2017 Cuma 17:07
Rusya'dan gönderildi! Türkiye'de bir ilk olacak

Rus şirketi Drive Electro tarafından Türk  Otokar için üretilen ilk elektrikli otobüsü  Türkiye'ye gönderdi. Drive Electro'dan yapılan açıklamada,  Otokar ile Aralık 2016'da imzalanan anlaşmaya bağlı olarak ilk elektrikli otobüs  Moskova'dan  Türkiye'ye gönderildiği belirtildi.

50 KİLOMETRE MENZİLİ VAR

Açıklamaya göre, sipariş veren şirketin planları arasında elektrikli otobüsün fabrika denemelerinin düzenlenmesi ve daha sonra  İstanbul'a gönderilmesi yer alıyor.

Drive Electro açıklamasında, elektrikli otobüsün 12 metre uzunluğunda üst sınıf otobüs olduğu ve şarj kapasitesinin 40-50 kilometre olduğu belirtildi ve şarj işleminin 6-10 dakika sürdüğü belirtildi.

DRIVE ELECTRO

Drive Electro, Novosibirsk'de 2012 yılından itibaren Rosatom'un siparişi üzerine elektrikli otomobil ve elektrikli otobüs üretiyor. Tula'da 2014 yılında dünyadaki ilk şarjlı troleybüs hizmet vermeye başladı.

Aynı zamanda Doğu  Avrupa piyasasına da çıkan Drive Electro ve Belkommunaş'ın ortak projesi olan troleybüsler 2016 sonunda  Belarus yollarında hizmete başladı.

 

Haber Tarihi: 01 Eylül 2017 Cuma 17:07
  • MuratfilizMuratfiliz4 ay önce
    Abi yerli elektrikli otobüs aselsan üretti diye biliyorum ben izmirde kullanılıuor diye gördüm yanlışmı gördüm.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018