Rusya'dan flaş açıklama: Türk akımını riske atar...

Gazprom tarafından yayınlanan raporda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının şirketin yabancı yatırımcılarını olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi.

14 Kasım 2017 Salı 21:09
Rusya'dan flaş açıklama: Türk akımını riske atar...

Yaptırımlar nedeniyle TürkAkım ve Kuzey Akım 2 gibi projeler de dahil olmak üzere tüm boru hattı projelerinin tamamlanmasına yönelik riskler oluştuğuna işaret edilen raporda, “Söz konusu risklerin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için ABD Hazine Bakanlığının yaptırımların kapsamını açıklığa kavuşturması gerekmektedir.” ifadesi kullanıldı.

TEDBİR KOYMA YETKİSİ

ABD tarafından 2 Ağustos’ta yürürlüğe konulan yeni yasayla, ABD başkanı, Rus boru hatlarının yapımı ve bakımı için yatırım yapan, teknoloji tedarik eden veya Rus şirketlerine hizmet veren herhangi bir kişiye veya şirkete kısıtlayıcı tedbir koyma konusunda yetkilendirilmişti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) tarafından bir süre önce yayınlanan raporda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları nedeniyle Avrupa doğalgaz piyasasında belirsizlik oluştuğu öne sürülmüştü.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 21:09
  • TÜRKTÜRK2 ay önce
    keskin sirke küpüne zararoadamı malsahibi yapar bizim batıcı malar kimin dost kimin düşman olduğunu anlar inşanllah

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018