Rusya'dan flaş açıklama: Türk akımını riske atar...

Gazprom tarafından yayınlanan raporda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarının şirketin yabancı yatırımcılarını olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi.

14 Kasım 2017 Salı 21:09
Rusya'dan flaş açıklama: Türk akımını riske atar...

Yaptırımlar nedeniyle TürkAkım ve Kuzey Akım 2 gibi projeler de dahil olmak üzere tüm boru hattı projelerinin tamamlanmasına yönelik riskler oluştuğuna işaret edilen raporda, “Söz konusu risklerin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için ABD Hazine Bakanlığının yaptırımların kapsamını açıklığa kavuşturması gerekmektedir.” ifadesi kullanıldı.

TEDBİR KOYMA YETKİSİ

ABD tarafından 2 Ağustos’ta yürürlüğe konulan yeni yasayla, ABD başkanı, Rus boru hatlarının yapımı ve bakımı için yatırım yapan, teknoloji tedarik eden veya Rus şirketlerine hizmet veren herhangi bir kişiye veya şirkete kısıtlayıcı tedbir koyma konusunda yetkilendirilmişti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) tarafından bir süre önce yayınlanan raporda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları nedeniyle Avrupa doğalgaz piyasasında belirsizlik oluştuğu öne sürülmüştü.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 21:09
 • TÜRKTÜRK4 gün önce
  keskin sirke küpüne zararoadamı malsahibi yapar bizim batıcı malar kimin dost kimin düşman olduğunu anlar inşanllah
 • serseriserseri4 gün önce
  Sabredin ey ahali. Dunya sultan suleymana kaldi mi abd ye kalacak. Hele sabredin. Bakin bu tarihi yazin bir yere 2030 yilini gormeyecek ne abd ne rusya. Bakin bu tarihi yazin bir yere unutmayin unutturmayin.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 4 gün önce
  ABD, Her İşe, Burnunu Sokmasın.
 • halil45halil454 gün önce
  bu durunda amerika gaz gecisini engelleyecek cünki kafasina göre amerika amborgo koyuyor buda cok tehlikeli, amerika zorba haydut ülke
 • turk birliği adına turk birliği adına 4 gün önce
  ne dersinyani amarikaşeytanı istemiyor diyeyapmayalım miyapalımşobataj da ağır yaptırım uygulayalım
 • OrhanOrhan4 gün önce
  Onlardan her takdirde... Fakat Erdoğan Putin görüşmesiöncesinde 100 sivili katleden Rus köpekleri ne yapacağız? Onların neresi Coni'ye göre daha şirin, daha makbul tarafı var?
 • bb4 gün önce
  Dünyabu Siyonist lerden ve abdconilerindenkurtulmalı
 • bb4 gün önce
  Dünyabu Siyonist lerden ve abdconilerindenkurtulmalı

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017