Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması!

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye'nin Rusya'dan alınan buğday için getirdiği vergiyi kaldırmadan Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı hiçbir yaptırımı kaldırmayacaklarını açıkladı.

21 Nisan 2017 Cuma 16:08
Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması!

Rus haber ajansı Sputnik'in haberine göre Dvorkoviç, "Buğday için getirilen sınırlamalar kaldırılmadan bizim tarafımızdan hiçbir adım atılmayacak. Buğday yasağı kaldırılmadan bizim herhangi bir şeyi (yaptırım) iptal etme ihtimalimiz yok" dedi.

"BUĞDAYA YÖNELİK YASAKLAR KALKARSA ANLAŞMAYA HAZIRIZ"

Dvorkoviç, "Eğer buğdaya yönelik yasaklar kalkarsa üzerinde anlaşmaya hazır olduğumuz birkaç eylem var" diye ekledi. Türkiye, buğday ve bir dizi ürünün vergisiz ithal edildiği ülkelerin yer aldığı listeden Rusya'yı 15 Mart'ta çıkarmıştı. Kommersant gazetesi, bunun b olduğunu yazmıştı.

RUSYA'DA TÜRK ÜRÜNLERİNİN GİRİŞİNE İZİN VERMİYOR

Kommersant'ın bazı kaynaklarıysa, Türkiye'nin bu adımı, Rusya'nın Türkiye'den alınan domatese yönelik yasağı kaldırmamış olması yüzünden atmış olabileceğini söylemişti.
Rusya ile yaşanan sorunların çözümü için son günlerde yoğun görüşmeler yapılıyor. Türkiye'nin Rusya'ya yaptığı önemli ihracat ürünlerinden domates dahil 13 ürünün bu ülkeye girişine izin verilmiyor.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 16:08

YORUM YAZ

  •  Osman Osman1 yıl önce
    O değilde domates rusyaya satılmıyorsa neden hâlâ en dandik domates 5 lira
  • abdoabdo1 yıl önce
    nonoşum puştinsen izin vermiyorsun bizim ürünlerede , bulunmayan hint kumaşımı senin ürünün biz izin vereceğiz gümrüksüz olarak.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü