Rusya'dan ABD'ye 'İran' teklifi: İsterseniz oradan başlayın

ABD'nin İran'daki olaylar için BMGK'yı acil toplantıya çağırmasına Rusya'dan oldukça ilginç bir yorum geldi. Rusya, Occupy Wall Street'i hatırlattı.

03 Ocak 2018 Çarşamba 04:05
Rusya'dan ABD'ye 'İran' teklifi: İsterseniz oradan başlayın

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'in İran'da devam eden protestolar ve şiddet olaylarıyla ilgili BM Güvenlik Konseyine (BMGK) acil toplanma çağrısı yapacaklarını açıklamasına Rusya'dan yanıt geldi.

"ABD'DE KİTLESEL TUTUKLAMALARIN NASIL YAPILDIĞINI ANLATSINLAR"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Haley'e ABD'de kitlesel tutuklamaların nasıl yapıldığını anlatmasını tavsiye etti.

"ABD, OCCUPY WALL STREET'TEKİ DENEYİMLERİNİ ANLATARAK BAŞLAYABİLİR"

Haley'in BM'deki açıklamalarını Facebook hesabından değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'de son yıllarda yaşanan protestoları ve Washington yönetiminin bunlara tepkisini anımsattı.

Zaharova, "Şüphesiz, ABD heyetinin dünyaya anlatacağı şeyler vardır. Örneğin; Haley, ABD'nin protesto gösterilerini dağıtma deneyimlerini paylaşabilir, kitlesel tutuklamaların nasıl yapıldığının ve Occupy Wall Street eyleminin nasıl bastırıldığının detaylarını anlatabilir" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 04:05

YORUM YAZ

 • Atilla hunAtilla hun9 ay önce
  İran nifuzunun yüzde altmışı Azeri türkü ne kendi türkce okulları nr qazeteleri var ama iranda yaşayan ermenilerin kendi okuları ve her şeyleri var ermenistana destek veren devletlerin başında farslar iran var baş kenti tebriz olan Azebaycan hala iranın işkali altında bunların karşılıqında Erdoqanirana akıl veriyor Türkler acıyor Yazıklar olsun size Türkün kadim düşmanına acıyın lanet olsun tarih hocanıza
 • FatihFatih9 ay önce
  Şia mezhebini yahudiler kurmuş. Sen neyin davasini guduyorsun?
 • SamiSami9 ay önce
  Super. Bu kadarrrrr.
 • Çöken ABDÇöken ABD9 ay önce
  Eski ABD Kongre üyesi ve başkan adayı Ron Paul, ABD’nin tıpkı Sovyetler Birliği’nde 1989’da başlayan çöküşe benzer bir dağılma süreci yaşadığını söyledi Devasa borç dağları, enflasyon ve eşitsizliğin Amerika Birleşik Devletleri’nin sorunlarını günden güne daha da kötüleşmiştir, böylelikle çöküş kaçınılmazdır
 • İran düşmanlığıİran düşmanlığı9 ay önce
  Ufurukten konusuyorsun arkadas . Bilmiyorsun ki en tehlikeli yanlis dogruya en yakin olandir. Yillarca basta feto olmak uzere cubbeli cubbesiz seytanlar sizlere ingiliz şia ci, ehlibeyte kufreden zindiklari gostererek sizi kalben İran dusmani yapti narkozu verdi. Evet İran islam milletinin şimarik çocugudur fakat bunu ehillestirip hayirli faaliyetlere yoneltmek siyonizme yem etmekle degil islam birligi icerisinde olur - İran düşmanlığı Türkiye düşmanlığı anlamına gelir
 • KanuniKanuni9 ay önce
  Bir miktar kötü yönetici için koca bir topluma hem de dini müslüman olan bir topluma bu kadar katı yüklenmemek gerekir. Demek ezanı Acemce okutsalardı kim bilir ne diyecektin o zaman. Kura'n yahudilerle birlikte olmayan diyor . Maide suresi.
 • Erkan karacaErkan karaca9 ay önce
  Iran 15 temmuzda hukumeti destekledi. For me yapma
 • KanuniKanuni9 ay önce
  65 yaşımdayım. Bir milliyetçi olarak gençlik yıllarından bu yana USA dan bu kadar nefret edeceğim, RUSYA ' ya da bu kadar sempati duyacağım hiç aklıma gelmemişti.
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Rusya müslüman mı??..ırakta müslüman kadınlar a kim tecavüz etti.afganistanla ilgili Ahmedi necatın açıklamalarını biliyomusun??Suriye'de Nusayri Esed kâfiri müslüman mı??Onu yıllardır müslüman lara yaptığı zulümde kim destekliyor..Müminlerin annesi Hz Aişe ye kim haşa fahişe diyor.??Müminlerin emiri ebubekir,Ömer, Osman a kim Mekke'nin üç putu diyor??? Tabiki İranSünni Müslüman ları yahudi ve Hristiyanlar dan daha tehlikeli görüyor?? Tabiki İran.Onlar müslüman sa ALLAH senide onlarla haşretsin.Kişi sevdiyiyle beraberdir..Yoksa sende kâfir şiirlerde misin???
 • DirilişDiriliş9 ay önce
  Coni kimseyi kandıramıyor artık israil aklini basına al coni gidici sen nolursun Allah bilir
 • Yusuf Yusuf 9 ay önce
  Abdullah adli yorumcu kafir iran demissin. Kimin kafir kimin musluman olduguna senmi karar veriyorsun. Iste muslumanlar senin gibi onu bunu kafir ilan edenler yuzunden bir araya gelemiyor. Sana ahirette gosterirler bu kafir yakistirmalarin icin.
 • CahilCahil9 ay önce
  Rusya başına geleceği bildiği için üçbuçuk atiyor
 • Yeni osmanlı Yeni osmanlı 9 ay önce
  15 Temmuz da iran bayram yapıyordu.
 • YorumYorum9 ay önce
  ABD iyice kepaze oldu.Ruslar bunları iyi makaraya alıyor.ABD nin prestiji yerlerde sürünüyor.
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Kâfir Rus kendi gibi kâfir İran'ı nasılda koruyor görüyormusunuz.. Subhanallah Allah zalimin veya kafirin eliyle de olsa başka bir kâfiri yok eder Allah İran'ı yok etsin.Tarihin her devrinde müslümanların sırtındaki hançeri tutan el hep İran olmuştur..Bugünde çok uzak deyil daha yeni şahit olduk ve oluyoruz,ırakta,Suriye'de,Afganistan'da müslümanlara neler etti bu alçak şia lar.Hamaney alçağını ipte sallanırken görürsem şükür namazı kılacağım..
 • Fatih Fatih 9 ay önce
  Helal sana maria
 • Bir garip müslümanBir garip müslüman9 ay önce
  İran'ı hiç sevmem çünkü islama hep ayak bağı olmuştur. Ancak ABD haydutunun karıştırıyor olması rahatsız edici. Müslüman salak olmamalı. Akıllı olmalı ve düşmanını tanımalı. ABD haydutu 15 Temmuzda bu ülkeyide hain Fetö ile karıştırmak istemedi mi?

Günün Karikatürü

23 Ekim 2018