Rusya ‘Suriye’ şartını açıkladı

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Cabarov, "Koalisyon şu an ABD'nin olduğu gibi herhangi bir ülkenin liderliğinde olmasaydı, iyi bir çözüm olabilirdi" dedi

21 Nisan 2017 Cuma 00:10
Rusya ‘Suriye’ şartını açıkladı

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Suriye'de ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyona ancak Washington ile eşitlik şartıyla katılabileceklerini söyledi.

Moskova'da düzenlenen bir konferansta konuşan Cabarov, Suriye'de büyük bir koalisyonun iyi bir çözüm olabileceğini belirterek, "Koalisyon şu an ABD'nin olduğu gibi herhangi bir ülkenin liderliğinde olmasaydı iyi bir çözüm olabilirdi. Biz ancak eşit şartlarda katılım sağlayabiliriz." ifadesini kullandı.

Cabarov ayrıca Rusya'ya Esed rejiminin değişmesi gibi siyasi şartların da dayatılmaması gerektiğini belirtti.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson daha önce yaptığı açıklamada, Rusya'ya doğru tarafı seçme ve ABD öncülüğünde DEAŞ ile mücadele koalisyonuna katılma çağrısında bulunmuştu.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 00:10

YORUM YAZ

  • Objektif Objektif 11 ay önce
    Esada karşı biz zaten amerikan koalisyonundayız sayın Boris hemde pkk yı desteklemelerinize rağmen, bukadar sadık bir müttefik bu dünyada bulamassınız.Gerçek Milli bir yönetim bulamadık daha.
  • isüzgenisüzgen11 ay önce
    rus gavuru ipe un seriyor esasında abd ile beraber Müslüman öldürmelte anlaşmışlar allah belalarını vversin

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018