Rusya: Charter uçuşları durdurulması hala geçerli

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nın geçen hafta Rusya'dan charter uçuşları konusunda bir sıkıntı yaşandığı yönünde haberleri üzerine herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını açıklamasından sonra Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov yaptığı açıklamada Türkiye'ye charter uçuşların durdurulmasının hala geçerli bir ihtimal olduğunu söyledi.

20 Nisan 2017 Perşembe 16:27
Rusya: Charter uçuşları durdurulması hala geçerli

Sokolov, Türkiye'ye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının hâlâ geçerli olup olmadığı yönündeki soruya, "Pozisyonumuz değişmedi. (Rus havacılık ajansı) Rosaviatsiya bir uyarıda bulundu. Bu uyarının içeriğini gördünüz. Şu anda buna ek olarak verilebilecek bir bilgi yok" yanıtını verdi.

CHARTER UÇUŞ UYARISI GÖNDERİLMİŞTİ

Rus havayolu şirketleri 10 Nisan'da Rosaviatsiya'dan, Türkiye'deki iç siyasal durum nedeniyle bu ülkeye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının yer aldığı bir telgraf almıştı.

Kommersant gazetesi, Rosaviatsiya'nın Rus havayolu şirketlerini uyarmasının, ABD'nin 7 Nisan'da Suriye'yi vurması sonrası Rusya Türkiye ilişkilerinin gerginleşmesinin bir sonucu olduğunu iddia etmişti.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 16:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü