Rüşvete 33 tutuklama!

Esenyurt Tapu Dairesi'nde rüşvet şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 51 şebeke üyesinden 33'ü tutuklandı.

16 Eylül 2017 Cumartesi 20:51
Rüşvete 33 tutuklama!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekiplerince, Esenyurt Tapu Dairesi'nde kurulan ve aralarında dairede görevli 3 müdür yardımcısı ile tapu memurlarının da bulunduğu rüşvet şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 51 şebeke üyesinden 33'ü tutuklandı.

9 Eylül'de düzenlenen operasyonda, dairede rüşvet çarkı kurarak, rüşvet almadan hiçbir işi yapmayan 11 tapu memuruyla 3 müdür yardımcısı ve bunlara aracılık eden 37 emlakçı ve memur gözaltına alınmıştı.

Kamera takipleriyle rüşvet alışverişleri belgelenen ve aralarındaki telefon konuşmalarında rüşveti "şarj aleti" olarak kodlayan şebekenin emniyette gözaltında tutulan 51 üyesinden 18'i adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 33'ü dün akşam saatlerinde sevk edildikleri savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede savunmaları alınan 33 şebeke üyesine mahkeme tarafından tutuklama kararı verilirken, tutuklananların arasında göz altına alınan mudur yardımcıları ile memurların tamamının bulunduğu öğrenildi.

Adli kontrol kararıyla serbest serbest kalan 18 şebeke uyesinin, tamamının rüşvete aracılık yapan emlakçılar olduğu öğrenilirken, hastalık ve hamilelik gibi sağlık sorunları nedeniyle haklarında adlı kontrol kararı verildi.

Haber Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 20:51
  • alperalper4 ay önce
    Rüşvet her yerde çok yaygın ama yıllardır olan şeylere yetkililer neden göz yumuyor?AKP,den çok beklentilerimiz vardı,başta rüşvet,adalet,gelir dağılımı vd. ama gördüğümüz gibi bu tapuda,gümrüklerde vs. rüşvetin yaygın olduğunu yıllarıdır ortada ama neden bugüne kadar beklendi?TSE standarlarını karşılamayan Çin malı ürünler ülkeye nasıl giriyor?orada çok büyük rant olduğu iddiaları var,hemen açıklama gelmezse,insanlar ne düşünür siz bilirsiniz.Ne de olsa en iyi müslümanlık ülkemizde ve islam aleminin liderliğine oynuyoruz,bu mu müslümanlıkdan anladığımız?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018