Rus kuklası Kadirov ile PKK anlaştı

Rus kuklası Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, kadın ve çocuklardan oluşan 44 kişinin Suriye’den Rusya’ya gönderileceğini açıkladı.

10 Kasım 2017 Cuma 15:19
Rus kuklası Kadirov ile PKK anlaştı

Ramazan Kadirov’un emriyle toplanan grubun Grozni’ye geçmesi bekleniyor.

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, kadın ve çocuklardan oluşan 44 kişinin Suriye’den Rusya’ya gönderileceğini bildirdi.

Perşembe günü açıklama yapan Kadirov, öldürülen DEAŞ teröristlerinin aileleri olduğu düşünülen kişilerin çoğunluğunun Rusya vatandaşı olduğunu ifade etti.

44 kişiden 9’unun çocuk, diğerlerinin kadın olduğu belirtilirken iki Özbek ve bir Kazak‘ın da bulunduğuna dikkat çekildi.

Kadın ve çocukların önümüzdeki hafta Çeçenistan’ın başkenti Grozni’ye getirilmesi bekleniyor. Sonrasında ise bu kişilerin yasal işlemler için Rusya’ya götürülebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kadirov’u temsilen bir heyetin Rus yetkililerle birlikte rehin tutulan DEAŞ’li ailelerinin durumu hakkında terör örgütü PKK ile görüşmek üzere Suriye’nin kuzeyine gittiği basına yansıdı. 

“RUS VATANDAŞI 300 ÇOCUK”

Rusya Devlet Başkanı Putin’e olan hayranlık ve bağlılığı ile bilinen Kadirov, Irak ve Suriye’de çatışma bölgelerine giden Rus vatandaşı bütün kadın ve çocukların ülkelerine geri dönmelerini istemişti.

Rus yetkili Ziad Sbsby, Irak ve Suriye’deki çatışma bölgelerinde 9 yaşın altında 300’e yakın Rus vatandaşı çocuk bulunduğunu dile getirmişti.

mepanews

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 15:19

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018