Rus basınında flaş iddia: Erdoğan Rusya'dan şüpheleniyor

Rus Kommersant gazetesi Kremlin muhabiri Andrey Kolesnikov, "Erdoğan Rusya'dan PYD konusunda şüpheleniyor" açıklamasında bulundu.

16 Mayıs 2017 Salı 08:39
Rus basınında flaş iddia: Erdoğan Rusya'dan şüpheleniyor

Kolesnikov, Pekin'de düzenlenen 'Kuşak ve Yol Forumu'nun ardından basın toplantısında konuşan Putin'in, ülkesinin terör örgütü PKK'nın Suriye yapılanması YPG'ye silah göndermediğini, bu nedenle Türkiye'nin endişelenmesi gereken bir durum olmadığını söylediğini hatırlatmıştı. Kolesnikov, "Rus özel kuvvetlerinin Suriyeli Kürtlerin mevzilerini ziyaret etmesiyle ilgili soru çok hassas idi: Geçenlerde Soçi görüşmesinde (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan bu sıcak buluşma ile çeşitli fotoğrafları Putin'e gösterdi. Putin fotonun orjinal olduğunu inkar etmedi, ki inkar etmesi de tuhaf olurdu" dedi.

'ERDOĞAN, EN AZINDAN EĞİTTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYOR'

Rus gazeteci yorumuna şöyle devam etti: "Putin tabii ki soru ve yanıtın herkes tarafından duyulmasını istiyordu. Bu arada Sayın Erdoğan'ın kuşkusuz bu konuda derin kuşkuları var. Galiba Erdoğan şundan emin: Rus uzmanlar en azından Kürt militanları eğitiyor, muhtemelen onları hücuma geçiriyor ya da müfrezelerin arkasında duruyor."

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2017 Salı 08:39

YORUM YAZ

 • KultiginKultigin11 ay önce
  Ruslar a arkamizdan hancerlendik diye sarfettikleri Turkiyeile ilgili sozunu, aynen iade ediyoruz.
 • Abdulmetin Abdulmetin 11 ay önce
  Rus değil ne olursan ol sadece Türk olduğumuzu unutma Baş komutan başımıza kasetle değil lütufla geldi ey kafir unutma...Şüpheci olması doğaldır siz kalleş olunca!!
 • tonyukuktonyukuk11 ay önce
  Gavurdan dost olmaz
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 11 ay önce
  Şüphe etmede çok haklı. Çünkü, ne Rusya ya nede ABD ye Asla güven olmaz.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü