Rizeli öğrencilerden sınırdaki Mehmetçik’e mektup: Gururumuzsunuz

Rize’de öğrenciler, sınır bölgelerinde görev yapan Mehmetçik’e moral vermek için mektup yazdı.

09 Kasım 2017 Perşembe 15:09
Rizeli öğrencilerden sınırdaki Mehmetçik’e mektup: Gururumuzsunuz

Rize’de öğrenciler, sınır bölgelerinde görev yapan Mehmetçik’e moral vermek için mektup yazdı. Öğrenciler, askerlere yazdıkları mektuplarda, “Siz orada mücadele ederken, biz burada gelecek için okuyoruz. Siz, bizim gururumuzsunuz” ifadelerini kullandı.

Rize’de 300 ortaokul öğrencisi, sınır bölgelerinde görev yapan Mehmetçik’e moral vermek için mektup yazdı.
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü Birimi tarafından Mehmetçik’e destek olmak amacıyla proje hazırlandı.

Proje çerçevesinde kentteki 25 ortaokulda eğitim öğretim gören 300 öğrencinin yazdığı mektuplar Hakkari, Şırnak, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa’da vatani görevini yapan askerlere gönderildi.

TÜGVA Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörü Fatih Dama, yaptığı açıklamada, projeyi Mehmetçik’e yanlarında olduklarını hissettirmek amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin yazdığı mektupların duygu dolu olduğunu belirten Dama, “Mektupları Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa ve Hatay’daki sınır birliklerine gönderdik. Buradan Kuzey Irak ve Suriye’de bulunan komutanlarımızın sayesinde Mehmetçik’e ulaştırılacak” dedi.

Dama, öğrencilerle askerler arasında gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Öğrencilerimize de asker kavramının derinliğini aktarmayı amaçladık” diye konuştu.

Mektup yazan öğrencilerden Aysel Yıldırım, vatanı korudukları için askerlere minnettar olduklarını dile getirerek, “Onlara çok dua ediyorum. Askerlerimizi çok seviyoruz” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe 15:09

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018