Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı istedi diye...

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, dün akşam bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 15:30
Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı istedi diye...

Rıdvan Dilmen dün akşam TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında futbolda yabancı kısıtlaması konusuna değindi. Konuşmasının başında Alaçatı olayını kastederek Fatih Terim'in 'saha dışındaki bir olay nedeniyle gönderilmesini' yanlış bulduğuna dile getiren Dilmen, "Fatih Terim'i gönderdiniz, Galatasaray ile flört eden (Mircea)Lucescu'yu getirdiniz. Lucescu'nun hataları olduğu kadar onu tercih edenler de hatalıdır" dedi.

Dilmen'in konuşmasından kesitler şu şekilde:

-Biz 9 kez yabancı kuralını değiştirmiş bir ülkeyiz. Dünyada başka bir ülke yoktur böyle! Lucescu, Shakhtar'ı yönetirken sadece 2 yerli futbolcusu vardı. Ama buraya gelince ilk gün yabancı sınırını konuştu. Bu konuda bir algı oluşturuldu. Bu açık.

-Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) Caner'e ceza verilmesi hususunda etkisi olmamıştır. Ben Cumhurbaşkanı'na sordum bu konuyu, "Nerden çıktı, ne cezası, nasıl olur böyle bir şey, kimler böyle edepsizlikler yapıyor" dedi. Türk futbolu böyle yönetilemez.

-Yabancı sınırı, Cumhurbaşkanı arttır dedi diye arttırılmaz veya azaltılmaz. Bunlar ayıp şeyler, futbol böyle yönetilmez. Bunlar bu dedikodular ayıp şeyler. Bunlar futboldan soğutur. Hatırlarsanız Cumhurbaşkanı 2-3 ay önce 'Benim adıma sadece Halil Ibrahim Kalın konuşabilir' dedi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 15:30

YORUM YAZ

  •  Ferhat Ferhat 3 ay önce
    Cumhur Reisininkarışmadığı konu mu var? Futbol hakkında da şu olacak diye emir vermediğini kimse iddia edemez.Etse bile inandırıcı olmaz.olmaz. Etkisi olur mu ,elbette.EMİR demiri keser diye istifa eden Belediye başkanları var hemde halkın oyu ile seçilmiş iken. etkisi elbette olacaktır. Çünkü bütün devlet elinde .Ama bazı şeyler emirle olmuyor işte faizler düşecek dedi,yükseldi.İşsizlik azalcak dedi %20 lerde.Türkiye kalkınıyor dedi eğitim dahil herşeyde yerlerde sürünüyoruz. "O dilediğine ceza verir dilediğini affeder."Yapmamıştır,yok canım öyle şey olu rmudiyemiyoruz malesef.Rıdvan bir gerçeği tersten ifade etmiştir,.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018