THY- Euroleague

Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı istedi diye...

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, dün akşam bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 15:30
Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı istedi diye...

Rıdvan Dilmen dün akşam TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında futbolda yabancı kısıtlaması konusuna değindi. Konuşmasının başında Alaçatı olayını kastederek Fatih Terim'in 'saha dışındaki bir olay nedeniyle gönderilmesini' yanlış bulduğuna dile getiren Dilmen, "Fatih Terim'i gönderdiniz, Galatasaray ile flört eden (Mircea)Lucescu'yu getirdiniz. Lucescu'nun hataları olduğu kadar onu tercih edenler de hatalıdır" dedi.

Dilmen'in konuşmasından kesitler şu şekilde:

-Biz 9 kez yabancı kuralını değiştirmiş bir ülkeyiz. Dünyada başka bir ülke yoktur böyle! Lucescu, Shakhtar'ı yönetirken sadece 2 yerli futbolcusu vardı. Ama buraya gelince ilk gün yabancı sınırını konuştu. Bu konuda bir algı oluşturuldu. Bu açık.

-Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) Caner'e ceza verilmesi hususunda etkisi olmamıştır. Ben Cumhurbaşkanı'na sordum bu konuyu, "Nerden çıktı, ne cezası, nasıl olur böyle bir şey, kimler böyle edepsizlikler yapıyor" dedi. Türk futbolu böyle yönetilemez.

-Yabancı sınırı, Cumhurbaşkanı arttır dedi diye arttırılmaz veya azaltılmaz. Bunlar ayıp şeyler, futbol böyle yönetilmez. Bunlar bu dedikodular ayıp şeyler. Bunlar futboldan soğutur. Hatırlarsanız Cumhurbaşkanı 2-3 ay önce 'Benim adıma sadece Halil Ibrahim Kalın konuşabilir' dedi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 15:30

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Aralık 2018