Retro iPhone 7 Plus tanıtıldı

Teknolojik ürünlere yaptığı özel tasarımlarla bilinen ColorWare, iPhone 7 Plus Retro tasarımını tanıttı. Apple'ın klasik logosuyla tasarlanan iPhone 7 Plus 256GB, dudak uçuklatan bir fiyattan satışa sunuldu.

20 Mart 2017 Pazartesi 10:54
Retro iPhone 7 Plus tanıtıldı

41 yıl önce bir garajda kurulan Apple'ın logosunun bu süre içinde pek çok değişiklikten geçtiğini biliyoruz. Apple'ın ilk logosunda Newton'un temsili bulunuyordu. Sırtını ağaca yaslayan bir adam ve ağaçta parlayan elma…

Fakat bu logonun ömrü uzun sürmedi. 1 yıl sonra Rob Janoff tarafından yeni bir logo tasarlandı ve bu logo tam 21 yıl kullanıldı. Gökkuşağı renklerinin bulunduğu ısırık elma logosu, Apple ile özdeşleşti.


Teknolojik ürünlere yaptığı özel tasarımlarla bilinen ColorWare, Apple'ın işte bu klasik logosunu kullanarak Retro tasarım yaptı. Apple'ın halihazırda en popüler ürünü iPhone 7 Plus, eski tasarımdan dilinden esinlenerek bambaşka bir görünüme kavuştu.

Açık krem rengi, yanlarda yer alan kısa çizgiler, siyah butonlar ve eski nesil renkli logoyla birlikte iPhone 7 Plus Retro oldukça ilgi çekici görünüyor.

Telefonun tasarım dışında bildiğimiz iPhone 7 Plus'tan bir farkı bulunmuyor. Tabii fiyatı da belirtmeden geçmemek gerekir. Zira bu telefon, dudak uçuklatan bir fiyata satılıyor. 256GB depolama alanı bulunan iPhone 7 Plus Retro için belirlenen fiyat tam 1,900 dolar. Telefonun standart versiyonu ABD'de 969 dolardan satılıyor. Yani Retro için ödenmesi gereken tutar yaklaşık 1,000 dolar.


(Yeni Şafak)
Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 10:54

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018