Referandum tokadını yiyen Economist çark etti!

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal ithamlarda bulunan The Economist dergisi referandum sonuçlarının hızlı ekonomik büyüme getirdiğini yazdı.

20 Nisan 2017 Perşembe 18:10
Referandum tokadını yiyen Economist çark etti!

The Economist dergisi referandum sonuçlarının Türkiye ekonomisine ilk etkisini yazdı. Dergi referandum sonuçlarının "İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdiğini" yazdı. 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi sandıktan 'hayır' çıkması için yazılar yayınlayan Avrupa medyası çark etmeye başladı.

'HAYIR' OYU VERİLMESİNİ İSTEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı açık bir şekilde hedef alan İngiliz The Economist, Türkiye'nin diktatörlüğe gittiğini bu yüzde 'hayır' oyu verilmesini istemişti.

BÜYÜMEYE DİKKAT ÇEKTİ

Milletin tercihi 'evet' olunca gerçekleri yazmaya başlayan İngilizler, seçim başarılarını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dönemlerinde ekonomideki büyümelere dikkat çekti.

"İSTANBUL PİYASALARINDA YÜZDE 760 KAZANÇ, EKONOMİK BÜYÜME"

The Economist'te çıkan yazıda; "Türkiye'de yatırımcılar Erdoğan'ın anayasa teklifinin yenilgiye uğraması halinde ülkede karışıklık çıkabileceğinden korkmuş olabilir. Eski ama oldukça güvenilir bir klişedir: Yatırımcı belirsizliği sevmez. Ancak Erdoğan iktidarı, İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdi" ifadelerine yer verildi.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 18:10
  • AhmetAhmet9 ay önce
    "Hayır " diyenlere ders olsun
  • YAVUZSELİM. DOĞRUSÒZLÜYAVUZSELİM. DOĞRUSÒZLÜ9 ay önce
    TASMALIFETOŞGİBİ TAKİYYECI..İKİ YÜZLÜ ...MEDENİ KILIKLIFAŞİST VAHSIBATI'NINABÜYELIGINI İSTEMİYORUZ.
  • Arif Arif 9 ay önce
    EVET in istikrar olduğunu, hayırcilar hariç, tüm bati, avrupa biliyor, bizi çok mu seviyorlar ki Hayır için kampanya yürüttüler tabiki hayır, koalisyonlu hükümet istiyorlar, çünkü horozu çok olanın sabahı geç olur ve her iş durur.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.01.2018