Ramazan Ayvallı Başdanışman oldu

Ülkemizin birçok üniversitesinde öğretim üyesi olarak 46 yıl hizmet verdikten sonra emekli olan Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, fahrî olarak devam ettiği "İhlâs Vakfı Başdanışmanlığı" görevini artık fiilen sürdürecek.

15 Eylül 2015 Salı 10:10
Ramazan Ayvallı Başdanışman oldu

İhlâs Vakfı merkezinde göreve başlayan Ayvallı, yaptığı açıklamada: "1969 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirip aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığında Dîn İşleri Yüksek Kurulu Raportörü olarak göreve başladım. 11 yıl bu görevde kaldıktan sonra değişik ortaokul, lise ve kolejlerde öğretmenlik görevi üstlendim. Ardından Kahire Üniversitesi Dârul-Ulûm Fakültesi'nde ilmi çalışma ve araştırmalar yaptım ve çeşitli bakanlıkların görevlendirmesi ile Almanya, Norveç ve Suudî Arabistan gibi ülkelerde çeşitli sürelerle görevli olarak bulundum." dedi.

Yozgat ve Samsun Yüksek İslâm Enstitüleri, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak binlerce öğrenci yetiştirdiğini ifade eden Ayvallı, birçok televizyon ve radyo kanalında yaptığı programların yanı sıra verdiği konferanslarla da on binlerce insana güzel dinimizi anlattığını belirtti.

 


egitimrehberi / 15 Eylül 2015

Günün Özeti

Günün Özeti