'Rabia' tüzüğe girdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, tüzükte 9 maddede değişiklik yapıldığını duyurdu.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 19:48
'Rabia' tüzüğe girdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 9 maddeden oluşan tüzük değişikliği kapsamında, parti tüzüğünün 4. maddesine, 16. fıkra olarak "AK Parti, çoklu devlet geleneğimizin üzerine bina edildiği 'insanı yaşat ki, devlet yaşasın' ilkesini siyasetinin merkezi olarak görür. Milletin tüm fertleri, hiçbir ayrım gözetilmeksizin ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşları tek bir milleti teşkil eder. Bayrağımız, bağımsızlığımızın ortak sembolüdür. Şehitlerimizin emaneti olan, milletimizin üzerinde yaşadığı, bayrağımızın özgürce dalgalandığı toprak vatanımızdır. Devlet, milletimizin ortak eseridir. AK Parti yukarda belirtilen temel amaç ve hedefler doğrultusunda 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' anlayışını sarsılmaz bir ilke olarak kabul eder." ibaresinin eklendiğini bildirdi.

'Genel başkan vekilliği ihdas edildi'

Yazıcı, parti tüzüğünde yapılan değişiklikle genel başkan vekilliği ihdas edildiğini belirterek, tüzüğe "Genel başkan vekili, MKYK üyeleri arasından genel başkan tarafından belirlenir. Genel başkan vekili, genel başkanın verdiği görevleri ifa eder, yetkileri kullanır. Genel başkanın yokluğunda genel başkan vekili, MKYK ve MYK toplantılarına başkanlık eder." ibaresinin konulduğunu söyledi.

'Rabia'yı temsil ediyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, tüzüğün 4. maddesine eklenen "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ibaresine ilişkin, "Elbette bu, Rabia'yı temsil ediyor. Partiyle ve siyasetimizle ilgili gündem konusu olan her yerde bunlar hep dile getiriliyor. Bunu bu defa tüzüğe ekledik, bunu da Rabia olarak ifade ediyoruz. Bu anlama geliyor." dedi.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 19:48

YORUM YAZ

 • KanuniKanuni10 ay önce
  İDAM MECLİSE NE ZAMAN GELECEK ?
 • KanuniKanuni10 ay önce
  Sırayı atlama yavuz ! MİLLET, BAYRAK , VATAN, DEVLET.
 • Fazla konuşmayımFazla konuşmayım10 ay önce
  Rabianın menşei Mısır mıydı ne? Başlangıçta niçin kullanılıyordu?
 • fatih 1453fatih 145310 ay önce
  Sahmaran, herkes istediğini lider olarak görebilir. Bu durum onun en tabî hakkıdır. ALLÂH(cc), Hz MUHAMMED, Hz EBUBEKR, Hz ÖMER, Hz OSMAN, Hz ALÎ, ve SAHABELER bizlerin olmazsa olmazlarıdır. Ama biz TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'ndeki liderimiz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır diyoruz. Bilmem anlatabildik mi?
 • burdanyeburdanye10 ay önce
  Sendeyezitlerebenziyonturkluklealakanyokdaha cokhasdisahbinincariyelerinebenziyon...
 • antişii anti esetantişii anti eset10 ay önce
  Ulkeninaltinioyanbölücümezhepciiranciesetcihainlerinderhalmiligüvenliğitehtidunsurusayilipbunlarinürediğimilitandevşirildiği..haltevleri...chpgençlikyapilanmalariderhalkapatilip..zomzomlasmişhainlerinbukafir milletvedevlethainlerini faaileyetlerideşifreedildiktensonra hainliklerineyarasirbićimdeinvazlarivecezalandirilmalariacilolarakuygulanmasilazim
 • BascalanBascalan10 ay önce
  Bas CALAN
 • SenerSener10 ay önce
  Benim Rabbim ALLAHccnemim Hz.muhammed Mustafa sav kitabim Kur'an-i Kerim'dir. Yavuz 1517 kardes sözlerine katilmiyorum ne olacak ben Hain miyim simdi, mezar'da münker ile nekir melekleri gelince benim liderim bascalan dersin.
 • VatandasVatandas10 ay önce
  Valla artik rabia falan sokmez insanlarda artik iyice guven eksikligi olustu cozum sureci fetonun buyukbaslarina dokunulmamasi suriyelilere bir care bulunamamasi yerli araba ayrica avrupa ve abdye karsi bos tehditler halk arasindaki gelecege donuk umutlari azaltti boyle giderse erdoganin baskanligi zor
 • RabiaRabia10 ay önce
  RabiA isareti ne mi? Mavi marmara gemisinde israil askerleri tarafindan kursuna dizilen 9 Türk'e bicdigimiz 20 milyon dolar.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018