“Putin psikolojik savaş uyguluyor”

Aralarında NATO’nun eski danışmanının da bulunduğu, 10 farklı ülkeden politikacılar, ortak bir mektup yazarak ABD’nin seçilen başkanı Donald Trump’i, Vladimir Putin konusunda uyardılar.

“Putin psikolojik savaş uyguluyor”
Eklenme: 11 Ocak 2017, 21:30

Münübe Yılmaz

ABD’nin yeni başkanı Donand Trump’ın, başkanlık koltuğuna oturmasına günler kala, aralarında NATO’nun Romanya eski danışmanının da bulunduğu, 10 farklı ülkeden 17 politikacı, Trump’a bir mektup yazarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin konusunda uyarıda bulundu. Mektupta, Trump’ın, Putin’e gösterdiği müsamahanın devam etmesi halinde, tüm dünyayı etkileyecek bir savaşın kıvılcımlanmaya başlayacağı yazıldı. Romanya, İsveç, Slovakya, Almanya, Estonya, Litvanya, Polonya, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti’nin , önde gelen politikacıları ortak yazdıkları mektupta, Trump’tan, yapılan tavsiye ve uyarıları dikkate alması istendi. “ Sayın Trump, Putin’e güvenme ve ilişkilerinizi devam ettirme konusunda yaklaşımınızı acilen frenlemeniz gerekmektedir.” cümlelerine yer verilen mektupta, Rusya’nın ABD’yi, Ukrayna üzerinde gerçekleştirmek istediği planları için kullanacağına dikkat çekildi. Putin ile yapılan bir anlaşmanın hiç bir şekilde barış getirmeyeceğini, aksine tüm dünyayı büyük bir savaşa sürükleyeceğini bildiren politikacılar, “Putin, verilen herhangi bir tavizi de zayıflık olarak algılayacaktır” ifadelerinde bulundular. Mektubun sonunda ” Putin, suan psikolojik bir savaş uyguluyor. Özellikle Amerika’nın itibarını zedelemek için de , sadece askeri gücünü değil, aynı zamanda siber saldırılarını da kullanarak, enerji ve ekonomik alanlardaki baskılarını arttıracaktır” uyarıları bulunurken, ABD’nin en samimi ve kuvvetli dostunun Batı ülkelerinden başkası olmadığı vurgusu yapıldı.

 
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

ramazan gün

abd tarafından rus tehlikesine karşı yıllardır şartlandırılmış zavallı, bizar avrupa... şimdi dönmüş abd ye rus tehlikesinden bahsediyor... abd rus tehdidi korkusunu kullanarak avrupayı kendine mahkum etmişti. o kadar iyi etmiş ki, şimdi dönüp tereyi tereciye satıyor... aynı zamanda avrupanın sefil ve zavallı halinide ortaya koyuyor bu laflar... ab bir varoluş hamlesi idi, olmadı ve artık avrupa için yolunsonu... amerika kucağında bir toptan, ykın gelecekte ise, müttefiklik kisvesi altında mayın eşekliği ve istihsal sahasına evrilecek...

Cevapla