Seçim 2019 Sayfası

Putin, Esed'le görüştü

Suriye'nin eli kanlı diktatörü Beşşar Esed, önceki gün Rusya’ya gidip Putin ile görüştü. İki liderin Soçi’de yaptığı görüşme yaklaşık 4 saat sürdü.

21 Kasım 2017 Salı 20:24
Putin, Esed'le görüştü

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, önceki gün Rusya ’ya gidip Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Kremlin açıklamasında, Putin ’in, Esad’ı Suriye’de terörizmle mücadeledeki başarılarından dolayı tebrik ettiği ve Suriye’de terörizmle mücadelenin bitmek üzere olduğunu belirttiği ifade edildi. Terörizmle mücadelenin sona ermesinin ardından Suriye’deki esas meselenin barışçıl siyasi uzlaşma olduğunu Esad ile paylaşan Putin, Astana zirvesinin barış için önemli bir adım olduğunu ve Suriye’deki muhalefetle diyalog kurulmasına olanak tanıdığını söyledi.

PUTİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ise askeri ve siyasi desteğinden dolayı Putin’e teşekkür etti ve Suriye’de başlayacak diyalog sürecinde diğer ülkelerin müdahale etmemesinin sağlanması için Rusya’nın desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi. Esad aynı zamanda, barışçıl siyasi uzlaşmayla ilgili herkesle diyaloğa ve işbirliğine açık olduklarını da ekledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Kasım 2017 Salı 20:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019