Putin'den adaylık sorusuna kaçamak cevap... Başkanlığa aday olmayacak mı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2018 senesinde Rusya'da yapılacak başkanlık seçimlerine katılıp katılmayacağı yönündeki soru işaretleri sürüyor.

06 Aralık 2017 Çarşamba 15:51
Putin'den adaylık sorusuna kaçamak cevap... Başkanlığa aday olmayacak mı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018'deki devlet başkanlığı seçimlerine katılıp katılmayacağıyla ilgili kısa süre sonra açıklayacağını söyledi.

Moskova'da katıldığı 'Rusya'nın Gönülleri' ödül töreninde konuşan Putin, "Bu kararın kısa süre içinde alınması gerektiğini biliyorum ve öyle de olacak. Bu konudaki kararımı verirken bugünkü konuşmalarımızı ve gönüllülerin tepkisini göz önünde bulunduracağım" dedi.

'BÜYÜK SORUMLULUK GEREKTİREN BİR KARAR'

Haber 7'nin haberine göre, devlet başkanlığına adaylık kararının herkes için büyük sorumluluk gerektiren bir karar olduğunu da kaydeden Putin, "Bu nedenle karar alırken tek motif, ülkemizdeki insanların yaşamlarını iyileştirme ve ülkemizi gelecekte daha güçlü yapma hedefi olabilir" ifadelerini kullandı.

'ADAY OLURSAM DESTEKLEYECEK MİSİNİZ?'

Belirlenen hedeflere ancak halkın güveni ve desteğiyle ulaşabileceklerini de söyleyen Rus lider, törene katılanlara "Eğer aday olma kararı alırsam, sizler ve manevi olarak size yakın kişiler bu kararı destekleyecek mi?" diye sordu.

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 15:51

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Kasım 2018