PTT Mesenger yerli değil mi? Şok iddia!

PTT tarafından 'Yerli WhatsApp' diye duyurulan PTT Messenger'ın yerli yapım olmadığı iddia edildi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 20:54
PTT Mesenger yerli değil mi? Şok iddia!

PTT'nin Amerikalı WhatsApp'a rakip olarak anons ettiği ‘PTT Messenger'ın altından da tıpkı adı gibi Amerika'nın çıktığı iddia edildi.

Adı bile İngilizce olan yazılımın yerli ve milli diye lanse edilmesi hayal kırıklığına yol açarken, yazılımın ‘Acknowledgements’ bölümünü tıklayanlar ‘Miloi Software Adrws Boston USA’ adresiyle karşılaştığı iddia edildi.

PTT MESSENGER MİLOİ SOFTWARE'E Mİ AİT?

Önceki gün duyurulan ‘PTT Messenger'ın ‘Acknowledgements' bölümüne girenlerin sevinci kursağında kaldı. Zira burada yazılımın yerli olmadığı ve ‘Miloi Software' adlı Amerikalı bir şirket tarafından geliştirildiği öne sürüldü. PTT'nin yaptığı ise muhtemelen bu yazılım alınarak Türkçeleştirilmesi veya bu firmaya Türkçe sürümünün sipariş edilmesinden ibaret olduğu iddia edildi.

Haber Tarihi: 07 Şubat 2018 Çarşamba 20:54

YORUM YAZ

  • YusufYusuf13 gün önce
    Açık kaynak yazılım kullanılmış, 1500% normal, doğal ve olağan bir şey. Bunun yerlilik ve millilikle alakası yok. Tekerleği tekrar icat etmeye gerek yok adamlar yapıp github a atmışlar yazılımla uğraşanlar da indirip kullanıyor. Öyle millete alengir enjekte etmeye çalışmayın. Bilmediğiniz konuda da konuşmayın

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018