THY- Euroleague

PTT Mesenger yerli değil mi? Şok iddia!

PTT tarafından 'Yerli WhatsApp' diye duyurulan PTT Messenger'ın yerli yapım olmadığı iddia edildi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 20:54
PTT Mesenger yerli değil mi? Şok iddia!

PTT'nin Amerikalı WhatsApp'a rakip olarak anons ettiği ‘PTT Messenger'ın altından da tıpkı adı gibi Amerika'nın çıktığı iddia edildi.

Adı bile İngilizce olan yazılımın yerli ve milli diye lanse edilmesi hayal kırıklığına yol açarken, yazılımın ‘Acknowledgements’ bölümünü tıklayanlar ‘Miloi Software Adrws Boston USA’ adresiyle karşılaştığı iddia edildi.

PTT MESSENGER MİLOİ SOFTWARE'E Mİ AİT?

Önceki gün duyurulan ‘PTT Messenger'ın ‘Acknowledgements' bölümüne girenlerin sevinci kursağında kaldı. Zira burada yazılımın yerli olmadığı ve ‘Miloi Software' adlı Amerikalı bir şirket tarafından geliştirildiği öne sürüldü. PTT'nin yaptığı ise muhtemelen bu yazılım alınarak Türkçeleştirilmesi veya bu firmaya Türkçe sürümünün sipariş edilmesinden ibaret olduğu iddia edildi.

Haber Tarihi: 07 Şubat 2018 Çarşamba 20:54

YORUM YAZ

 • YusufYusuf9 ay önce
  Açık kaynak yazılım kullanılmış, 1500% normal, doğal ve olağan bir şey. Bunun yerlilik ve millilikle alakası yok. Tekerleği tekrar icat etmeye gerek yok adamlar yapıp github a atmışlar yazılımla uğraşanlar da indirip kullanıyor. Öyle millete alengir enjekte etmeye çalışmayın. Bilmediğiniz konuda da konuşmayın
 • müslimmüslim9 ay önce
  herşeyde olduğu gibi..
 • ErsanErsan9 ay önce
  Günaydın tıpkı yerli otomobil gibi saaba ödenen milyonlarca dolar gibi paralarımizboşa harcaniyor
 • AdemAdem9 ay önce
  YAW YAZILIM NERDE Kİ "Acknowledgements" BÖLÜMÜNE GİRİYORSUNUZ PES YANİ. 2 SAAT ARADIM APK DOSYASI YOK, OLANLAR YA SAHTE YA DA ÇALIŞMIYOR. PTT HENÜZ PİYASAYA VERMEDİK İLERDE DİYOR. SİZ DE Acknowledgements" EGİRMİŞSİNİZ YERLİ DEĞİLMİŞ. YUH BE. YAKANIN DA USTURUPLUSU OLUR AKİT.!!!!!!! SANA YAZIKLAR OLSUN AKİT.!!!!!

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018