AĞAÇ AŞ

Projelerle büyüyen şehir

Projelerle büyüyen şehir Ankara

İncek’in Loftu Akfen’den

Akfen İnşaat imzasıyla İncek’te Yüksek Evler, Ankara Evleri ve Teras Evler modelleriyle hayata geçirilen İncek Loft’un ilk etabındaki 600 dairenin kısa sürede alıcı bulması üzerine yeni etapta yer alan dairelerin satışlarına başlandı. 1+1′den ve 4+1′e kadar farklı, daire seçeneklerin bulunduğu 1.199 konutluk İncek Loft’ta fiyatlar 236 bin liradan başlıyor . Müşterilere  Akfen İnşaat bünyesinde vade farksız ödeme seçeneği ve kişiye özel ödeme planları da sunuluyor. İncek Loft’ta 1. etap dairelerin teslimleri Nisan 2016′da yapılacak.

Bayraktar’ın Gururu

Bayraktar İnşaat, 2008’den bu yana Ankara’ya 1 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Via Tower, Via Green, Via Flat ve Via Twins projelerine imza atan şirket, 2015 yılında yine konut ve ofisleri üzerine yoğunlaşacak.

Ankara’daki ofis ihtiyacını karşılamak için yeşil ve akıllı bina sistemlerini devreye sokacak olan Bayraktar, kira getirisi yüksek, düşük aidatlı yatay konseptli projeler de üretmeyi hedefliyor.

Ofisin yeni adresi: Protokol Ankara

Ender İnşaat ve Ebced İnşaat imzasıyla Çukurambar’da inşa edilen 27 katlı Protokol Ankara İş Merkezi’nin inşaatı bölgedeki ofis ihtiyacını karşılamak için hızla ilerliyor. Projenin akıllı konseptte olması yatırımcıların ilgisini çekiyor.

YDA’dan Zor Beğenenlere

“Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirdiği ve farklı sosyal donatıları öne çıkardığı Park Avenue projesiyle dikkat çeken YDA Group, Ankara’da konut sektörünün çıtasını yükselten girişimlerde bulunuyor. Anadolu Bulvarı’nda, 133.000 m2 alanda inşa edilen 1.855 konutluk şehrin en büyük projesi. Konumu itibariyle Eskişehir Yolu, Konya Yolu, İstanbul Yolu, Kuzey Çevre Yolu gibi tüm ana arterlerle bağlantısı bulunan proje Ankara’nın yeni eğlence merkezi ve doğal parkı ANKA Park’a, Atatürk Orman Çiftliği’ne yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek evcil hayvan habitatı, zen bahçesi, açık hava sineması, macera parkuru, model tekne havuzu ve paten pisti gibi ayrıcalıklarıyla öne çıkan bir projeye imza attıklarını söyledi. Zengin sosyal donatısıyla farklılığını ortaya koyan projenin 4+1 ve 3+1 tipi dairelerden oluşan birinci etabı Temmuz 2016′da, ikinci etabı ise Temmuz 2017′de teslim edilecek.

Yüksek sevenlere ONS İncek

ONS İnşaat‘ın hayata geçirdiği ONS İncek Residence, sakinleri için özel tasarlanmış dairelerinin yanı sıra mini çarşısı, geniş sosyal tesisleri, havuzu, spor ve spa merkezleriyle bölgedeki yerini alıyor.  41 ile 43′er katlı üç kulede, toplam 992 konuttan oluşan ONS İncek Residence’da 558 adet 141, 416 adet 2+1, 10 adet 2+1 dubleks, 8 adet 3+1 dubleks tipi daire yer alıyor. Fiyatlar ise 300 bin lira seviyesinden başlıyor.

Göl manzaralı Uptown

Ankara’nın rekreasyon bölgeleri olan Mogan ve Eymir Göllerine hakim konumda yükselen Uptown; 36 katlı kulesi ve yatay bloğunda yer alan farklı tipte daireleri ile yatırımcılarını bekliyor. Yeşil bina konseptinin ön planda olduğu projede yeşil teraslar ve çatılar, kat bahçeleri, araç trafiğine kapalı rekreasyon alanı ve su kanallarıyla öne çıkıyor. Atık su dönüşümü ve biyolojik havuzu ile çevreye duyarlı teknolojik alt yapının yer aldığı projede akıllı ev sistemleriyle hayatı kolaylaştırıcı donatılar yer alıyor. 1+1 loft dairelerden özel teraslı dublekslere kadar farklı büyüklüklerde konut seçeneklerinin yer aldığı projede her daire için minimum bir, maksimum üç adet kapalı otopark alanı veriliyor. Ayrıca 6-12 yaş grubu çocukların bakımını üstlenen, özel gün kutlamaları, sergiler, atölye çalışmaları, sinema günleri gibi sayısız etkinliğe ev sahipliği yapabilen Kidstown uygulaması da projeyi farklı kılıyor. Joytown ile de eğlenceli mekânlar Uptown sakinlerinin hizmetine sunuluyor.

 

Sinpaş’ın İncek Dünyası

Sinpaş GYO’un bölgede İncek Life ile başlattığı modernleşme süreci İncek Blue ve İncek Green ile devam ediyor. 548 konutun yer aldığı İncek Life’de hayat başladı. Su ile yeşilin buluşma noktası olan 225 konutluk İncek Blue ise zen konseptli havuz, spa, wellness ve fitness alanlarının yer aldığı Zen Kulübü, ticaret ve sosyal donatıları ve doğal peyzajıyla farklılık oluşturuyor. 298 bin liradan başlayan daire fiyatlar ve 80 ile 148 metrekare arasında değişen  1+1 ve 2+1 tipi dairelerden oluşan İncek Blue 2016 baharında teslim edilecek. İncek Green projesinde ise talep toplama süreci devam ediyor. Geniş tipli 2+1 ve 3+1 dairelerin yer alacağı projede balkon ve bahçe bölümlerinin büyüklüğü öne çıkıyor.

İncek Prestij’de yeşil hâkim

Fırat  ve Dema İnşaat imzasıyla doğa dostu proje olarak öne çıkan İncek Prestij’de  16 blokta 765 konut yer alıyor. 60 bin metrekarelik  alan üzerinde loft, 1+1, 2+1 residence, 3+1, 4+1, 5+1, 6+2 olmak üzere 12 daire tipi yer alıyor. Projenin 30 bin metrekarelik bölümü ise yeşil alan olarak ayrıldı. 48 ay sıfır faiz kampamyasının devam ettiği projenin teslim tarihi ise 2016.

Son Gözde: Mebuskent

AYMOR Grup bünyesinde ”Yeni Bir Şehir Yeni Bir Yaşam” sloganıyla Batıkent Çakırlar Karacakaya bölgesinde hayat bulan projede 332 villa ile 602 dairenin yer aldığı 10 blok yükseliyor. Siyasetin tanınmış simaları tarafından oluşturulan bir kooperatife ait 338 bin metrekare arsa üzerinde konumlanan Mebuskent’te 28 bin ağaçlık peyzaj alanı ve zengin sosyal yaşam ortamları yer bulacak. Projenin inşaatında yüzde 50’ye ulaşılırken satış süreci de devam ediyor. Geçen hafta gerçekleştirilen Ankara Emlak Fuarı’nda da tanıtılan projedeki dairelerin başlangıç fiyatı ise 169 bin lira. Mebuskent’te yüzde 1peşinat, 60 ay sıfır faizle daire sahibi olmak mümkün.

Besa’dan Ofis Projeleri

40 yıllık tecrübesiyle şehrin merkezi noktalarında projeler üreten Besa İnşaat, Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü Caddesi‘nde Besa Kule İş Merkezi‘ni inşa ediyor. Kavisli formda inşa edilen Besa Kule‘de ofislerin yanı sıra 25 mağaza yer alıyor. Projenin A bloğunun her katında teras ile B blokta ise iç bahçenin bulunması ofislerin gün ışığından yararlanma imkânı doğuracak.

Park Mozaik

Eylül ayında Tepe İnşaat ve  MESA Mesken imzasıyla 75 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen Park Mozaik projesi Çankaya’da yeni bir mahalle dokusu oluşturma fikriyle öne çıkıyor. Projede bir meydan etrafında dağılan sokaklar, üç kule ve 13 blokta toplam 885 daire inşa edilecek. 2+1’den 6+1’e farklı tipte dairelerin yer alacağı projede, araç trafiğine kapalı olacak yeşil alanların yanı sıra zengin sosyal donatılar yer bulacak. Ön talep toplama sürecinin devam ettiği projenin teslim tarihi ise 2016 olarak açıklandı.

Güçlerin Sembolü Arma Kule

Akgül Doğukan İş Ortaklığı imzasıyla hayat bulan proje Başkentin gözde iş bölgelerinden Çukurambar’da hayat buluyor. 154 ofis, 20 mağazası ve restoranların yer aldığı proje 8 ay sonra tamamlanacak. 90 m2′den başlayan modüler yapıdaki ofisler ile yaklaşık 600 m2′ye kadar büyüyebilen tam kat seçeneklerinin sunulduğu Arma Kule’de teras bahçeleri, yüksek tavan uygulaması ve hayatı kolaylaştıran teknik donatılar müşterileri cezbediyor.

Ede Tower’da ‘akıllı’ yaşam

Detaş Konut ve OnTaş İnşaat’ın imzasıyla Ankara İncek’te hayat bulan 35 katlı Ede Tower’da kaba inşaatın sonuna gelindi. Akıllı ev konseptinde inşa edilen proje Mogan Gölü ve Ankara manzaralı konumuyla ilgi çekiyor. Restoran, kat bahçeleri, yüzme havuzu, fitness, hamam, sauna, fin hamamı, jakuzi ve yürüyüş yolları gibi sosyal donatıları bulunan projedeki daire tipleri ise 2+1, 3+1, 4+1 ve 6+1 şeklinde tasarlandı.

121 rezidans dairesinin yer aldığı proje Kasım 2015′te teslim edilecek.