THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Polisan Holding, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Girdi

Polisan Holding, Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik alanında en iyi performans gösteren şirketlerin yer aldı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 19:07
Polisan Holding, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Girdi

Değerlendirme, Londra Merkezli Bağımsız Bir Araştırma Şirketi Tarafından Gerçekleştiriliyor. “BIST Sürdürülebilirlik Endeksi”ne girmeye hak kazanan 44 şirketten biri. Şirketler endekse, iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, rüşvetle mücadele, tedarik zinciri, iş sağlığı ve güvenliği konularındaki performanslarına göre dahil ediliyorlar. Değerlendirme, Borsa İstanbul adına Londra merkezli bir bağımsız araştırma şirketi olan Ethical Investment Research Services Limited (EIRIS) tarafından uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine göre yapılıyor.

EIRIS, Kasım 2017 - Ekim 2018 döneminde BIST 50 listesinde yer alan tüm şirketleri ve BIST 100 listesinde yer alan gönüllü şirketleri değerlendirdi. Bu değerlendirme sonucunda Polisan Holding, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olmaya hak kazanan 44 şirketten biri oldu. Polisan Holding, ekonomik sürdürülebilirliğin yanı sıra çevresel ve sosyal açıdan da sürdürülebilirliğin önemine inanarak çalışmalarını sürdürüyor.


Son yıllarda borsalar çevresel, sosyal, kurumsal yönetim konularındaki risklere ilişkin şirketlere yol gösteren ve şirketlerin sürdürülebilirlik politikalarına ilişkin bilgiyi de sorumlu yatırımcılara ileten “Sürdürülebilirlik Platformları” oluşturuyor. BIST Sürdürülebilirlik Endeksi de, Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer alacağı bir endeks oluşturulmasını, Türkiye’de ve özellikle Borsa İstanbul şirketleri arasında sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artmasını amaçlıyor.

Haber Tarihi: 06 Kasım 2017 Pazartesi 19:07

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    18 Ekim 2018