Polis müdüründen HDP'li vekile tokat gibi cevap!

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getiriliş yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır'da basın açıklaması yapmak isteyen HDP'li vekil Berdan Öztürk'e polis müdürü "Siz parlamentoda yemin etmiş bir insansınız. Burası muz cumhuriyeti değildir. Her istediğimi istediğim zaman yaparım keyfiyeti hiçbir yerde yoktur" dedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 15:39
Polis müdüründen HDP'li vekile tokat gibi cevap!

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı, yıldönümünde Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünde basın açıklaması organize etti. Açıklamanın yapılacağı merkez Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Parkı'nda polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Parka gelen HDP Ağrı Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk ile bir grup partili, güvenlik güçlerinin engelliyle karşılaştı. Parkın içinde açıklama yapmaya hazırlanan HDP'li Öztürk'e polis müdürü, eylemin izinsiz olduğu gerekçesiyle engel oldu.

15 Şubat nedeniyle basın açıklaması yapacaklarını polis müdürüne anlatan HDP Van Milletvekili Berdan Öztürk'e polis müdürü, "Vekilimiz siz de biliyorsunuz, 15 Ağustos 2016 yılından beri açık alanlarda açıklama yapmak yasak. Bugün açıklama yapmanıza müsaade etmeyeceğiz, ama parti binanızda yapabilirsiniz" dedi.

'MİLLETVEKİLİNİN SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR'

HDP'li Öztürk ise, "Yasaklama olabilir, doğrudur ama biz açıklamayı yapacağız" diye karşılık vermesi üzerine polis müdürü, "Yasaklama olduğunu bile bile açıklama yapmanız bir milletvekili olarak bir suç işliyorsunuz. Biz de kolluk gücü olarak, suç işlemesine müsaade edemeyiz. Şu an bir tatsızlık çıksın istemiyoruz. Şehir şu an, uzan zamandan bu yana sakin. Lütfen gerginliğe yol açacak bir şeyde bulunmayın. Vekilim bakın, siz Meclis'te yer alan birisiniz. Kanunların uygulanması konusnuda sizler bize yardımcı olacaksınız. Sizler bir siyasi partisiniz, milletvekilinin suç işleme özgürlüğü yoktur. Öyle bir keyfiyet yoktur. Sizin yaptığınızı suç olarak size ifade ediyorum" diye konuştu.

Demokratik haklarını kullandıklarını polis müdürüne anlatan HDP'li Öztürk'e polis müdürü ise, "Demokratik haklar, demokratik kurallar içerisinde kullanılır. Ben istediğimi istediğim zaman yaparım diye bir demokrasi yoktur. Böyle bir demokrasi dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Siz parlamentoda yemin etmiş bir insansınız. Burası muz cumhuriyeti değildir. Her istediğimi istediğim zaman yaparım keyfiyeti hiçbir yerde yoktur. Buyrun kendi binanıza gidin, istediğiniz açıklamayı yapabilirsiniz, birbirimizi üzmeyelim" şeklinde yanıt verdi.

Bir süre yapılan görüşmenin ardından HDP'liler, yapamadıkları açıklamayı İl Başkanlığı'nda yapmak üzere parktan ayrıldı. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'na gelen Öztürk ve beraberindekiler, bir süre kendi aralarında yaptıkları görüşmenin ardından basın açıklaması yapmaktan vazgeçti.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:39

YORUM YAZ

 • Kadir bashoruzKadir bashoruz9 ay önce
  Turk polisi de devleti temsil ediyor ic guvenlik onlardan sorumlu cani seve seve feda eden onun ikazina uymayana sormak lazim nedenseni cok seviyoruz polisim turkiyede her yerde selam sana polisim
 • DADAŞDADAŞ9 ay önce
  var ol amirim
 • DENİZ GEZMİŞ DENİZ GEZMİŞ 9 ay önce
  AFRINDE BİNBAŞININ APO KÖPEĞİNİN AĞZINA BOMBAYI SOKTUĞU VİDEOYU SEYRETTİRSEYDİN KUYRUĞUNU KISTIRIP SAVUŞURDU.
 • DENİZ GEZMİŞ DENİZ GEZMİŞ 9 ay önce
  BUNLAR KANUNDAN DEĞİL COPUN ACISINDAN ANLAR.SOKUP KIVRANDIRACAKSIN.MV İMİŞ NE MV Sİ DAĞ SIÇANI BU...TERÖRİSTİN OYUYLA ŞEHİRDE EŞKIYALIK YAPIYOR.BUNU HASANPAŞA HANINDA SALLANDIRACAN.YAYINLA EDİTÖR ASABIMI BIZMAYIN
 • AbdulkerimAbdulkerim9 ay önce
  Polis Mleriuduru gayet guzel uyarmış Diyarbakırda HDP ve PKKitleri olmadan çok huzurlukahrolsun PKK
 • abdrhmnabdrhmn9 ay önce
  yok öcalanın yurda getiriliş günüymüş müş , yok doğum günüymüş müş , yok sdigaraya başladığı günmüş müş , yok öcalanın osurduğunun yıl dönümü imiş miş. nedir bu yahu. adam altına pislese o günü bahane edipgün yapacaksınız. şerefsiz vatan hainleri.
 • Osmanlı Kadını Osmanlı Kadını 9 ay önce
  Benim şerefli polisim kimlerle muhatap Allah sabır versin hepsine!Bu şerefsizlerle uğraşmak çok zorinsanda sinir bırakmıyorlar!Foseptik müsveddeleri !!
 • Yunus 16Yunus 169 ay önce
  HAH ŞÖYLE. HERKES GÖREVİNİ YAPACAK, YETKİLİLERİNİ KULLANACAK. HERŞEYİ DEVLET BAŞKANIMIZDAN BEKLEMİYECEĞİZ.

Günün Karikatürü

21 Kasım 2018